Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Muş'ta bir banka şubesinde meydana soygun güvenlik kameralarına yansıdı.

Valiliğin paylaştığı güvenlik kamerası görüntülerinde, elinde silah ve bombayla banka şubesine giren yüzü bereli soyguncu, ilk olarak bankanın güvenlik görevlisinin silahını alıyor.

Daha sonra gişelerde bekleyen müşterileri uzaklaştıran soyguncu, görevlilere uzattığı poşete paraları koymasını istiyor.

Banka görevlileri tarafından poşete doldurulan yaklaşık 10 bin TL parayı alan soyguncu, daha sonra bankadan ayrılıyor.

SOYGUNCU MALAZGİRT'TE YAKALANMIŞTI

Muş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında banka soygunun gerçekleştirdiği iddia edilen şahıs, Muş'un Malazgirt ilçesinde gasp ettiği paralarla yakalanmıştı.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir bankada gişe görevlisini oyalayan 3 kişi, yaklaşık 20 bin lira ile kayıplara karıştı.

Olay, İzmit ilçesi Ömerağa Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir bankanın şubesinde meydana geldi. İddiaya göre, bankaya giren 3 kişi gişe görevlisine, ATM'de sıkıntı olduğunu söyledi.

Gişe görevlisi ile birlikte 2 soyguncu giderken, diğer kişi ise çekmecede bulunan yaklaşık 20 bin lirayı aldı. Olay bankanın 2. katında bulunan gişede meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Ekiplerin çalışması sürüyor.

İHA

A.B.'nin eşinin öğretmen olduğu ve aynı bankadan 30 bin lira kredi kullandığı, ödeyemediği için böyle bir soygunu gerçekleştirmek istediği belirtildi.

PARA ÇEKEN TRAFİK POLİSLERİNE YAKALANDI

Zübeyde Hanım Bulvarı üzerindeki banka şubesini soymak isteyen Batman nüfusuna kayıtlı A.B. (25), bankaya girdikten sonra havaya 1 el ateş ederek görevli memurdan paraları istedi. Memur 7 bin 800 TL'yi zanlıya verdi.

Bu sırada bankanın önündeki ATM cihazından para çeken trafik polisleri, silah sesini duyar duymaz bankaya girip soyguncuyu yere yatırıp etkisiz hale getirdi. Zanlı olay yerine gelen diğer polis ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü.

Soygun girişiminde bulunan A.B.'nin eşinin öğretmen olduğu ve aynı bankadan 30 bin lira kredi kullandığı, ödeyemediği için böyle bir soygunu gerçekleştirmek istediği bilgisine ulaşıldı.

Tacettin DURMUŞ/IĞDIR