Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'ya yönelik başlatılan operasyonlar nedeniyle 5 Mart günü 18 köyde uygulanan sokağa çıkma yasağı, bugün saat 07.00'de valilik tarafından kaldırıldığı duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice İlçesi mülki sınırlar içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon düzenlendiği belirtildi. Valilik, ayrıca bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek, maksadıyla icra edilen 'Bayrak-41 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu Müşterek Operasyonu'nun başarıyla devam edildiğini vurguladı. Açıklamada şöyle denildi:

"Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, Lice ilçesine bağlı 18 köyde sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5 Mart 2017 günü saat 05.00'den itibaren duyurulan sokağa çıkma yasağı kararı 16 Mart 2017 günü saat 07.00'dan itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz."