Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

YGS sonuçları, sınava katılan 2,2 milyon aday tarafından merak ve heyecanla bekleniyor. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan takvime göre YGS sonuçları bugün açıklanacak. Peki YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak?

YGS SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Geride bıraktığımız 2016 yılında YGS, 10:00 ile 13:00 saatleri arasında açıklandı. Öğrenciler de bu yıl bu saatler arasında açıklanmasını bekliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin internet sitesinde yer alan takvime göre YGS sonuçları bugün açıklanacak.

Ancak YGS saat kaçta açıklanacağı ile ilgili herhangi bir saat bilgisi yok. Aynı zamanda Habertürk'ün de ÖSYM Başkanlığı'ndan aldığı bilgi dahilinde herhangi bir saat bilgisi verilmedi. Ancak gün içerisinde açıklanacağı alınan bilgiye göre de kesinlik kazandı.

Bugün açıklanacak YGS sonuçlarının ardından, YGS'de 180 ve 180 puan üzeri bir puan alan adaylar LYS'ye başvuru işlemlerini yapacak.

Milyonlarca aday, ÖSYM'nin YGS sonuçlarını açıklamasını bekliyor. Aynı zamanda yalnızca öğrenciler ve sınava giren adaylar değil, öğrenci velileri de YGS sonuçları için bir hayli heyecanlı.

ÖSYM'DEN GECİKMEYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

hurriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan ÖSYM, gecikmeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Sitedeki yoğunluk nedeniyle veri girişinde sorun yaşıyoruz. Gün içinde mutlaka açıklanacak. Herhangi bir aksilik yok. Adayların siteye yüklenmemelerini rica ediyoruz. İnternet sitemiz biraz rahatlarsa veri girişini tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

YGS'DE 09:45 KURALI UYGULANMIŞTI

İlk defa bu yıl ÖSYM'nin aldığı karar doğrultusunda, YGS'ye katılacak adaylar en geç saat 09:45'te sınava girecekleri salonda olması gerekiyordu. Ancak sınavın yapılacağı gün sınavı 1-2 dakikayla kaçıran adaylar kurala isyan etmişti.

Fakat ÖSYM, gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, adaylara "09:45 kuralı hakkında sık sık hatırlatmaların yapıldığını, sınav giriş belgesi çıkarılırken karşılarına gelen ekranda bu kuralın hatırlatıldığını ve sosyal medya üzerinden de hatırlamalar yapıldığını" bildirdi.

YGS'Yİ KAÇIRAN GENCE HALUK LEVENT'TEN YARDIM ELİ

Şarkıcı Haluk Levent, sınavı kaçırdıktan sonra ağlama görüntüsüyle herkesi üzen Mehmet Kara'ya yardım sözü vererek yüzünü güldürdü. Haluk Levent, YGS sınavını 1 dakika ile kaçıran gencin yüzünü güldürdü. Sınavı kaçıran öğrenciyle telefonda görüşen Haluk Levent, 2018 yılında yapılacak YGS sınavına hazırlanması için iş adamı arkadaşlarından öğrenciye dershane bursu sağlanacağını bildirdi.

YGS'DE KOPYA SKANDALI

12 Mart 2017 Pazar günü ülke genelinde gerçekleştirilen, üniversiteye girişin ilk sınavı YGS'de Şanlıurfa'da kopya skandalı yaşanmıştı. Kopya girişiminde bulunan 5 öğrencinin üzerlerinden cep telefonları, bluetooth cihazı, cihazı sabitleyen kol bantlı düzenek, 4 adet ayakkabı tabanına gizlenmiş düzenek, kopya ve not kağıtları bulunmuştu.

YGS'de kopya çekmek için girişimde bulunan 5 öğrenci, gözaltına alınmıştı.

ÖĞRENCİLERDEN HEYECANLI BEKLEYİŞ

YGS'ye katılan 2,2 milyon aday, heyecanla YGS'nin açıklanacağı saati bekliyor. İşte sosyal medya sitesi Twitter'da YGS'ye giren adayların attığı tweet'ler;

twitter

twitter

twitter

twitter

twitter

twitter