Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 
TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, terör sorunundan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini belirterek, sınır ötesi operasyon konusunda da ''Eğer onun faydası olacaksa olabilir ama faydası olacak mı, olmayacak mı gerçekten onun iyi irdelenmesi gerektiği düşüncesindeyiz'' dedi.  
  
Yalçındağ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren ile Başbakanlık Merkez Bina'da yaptıkları görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

TÜSİAD'ın, İspanya'daki muadil kuruluşu olan iş adamları derneğinin başkan ve üyeleri ile birlikte Nazım Ekren ile görüştüklerini anımsatan Yalçındağ, şunları söyledi:

''Ancak ülkemiz o kadar acı bir olay yaşamakta ki - bu maalesef terör - bugünkü bütün konuların üzerini bir sis gibi kapladı. Biz de TÜSİAD olarak terörü kınıyoruz, lanetliyoruz. Türkiye'nin bu beladan bir an önce kurtulmasını temenni ediyoruz. Burada millet olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız, soğukkanlı olmamız, acılarımızın üstesinden gelmekte de ve çözüm bulmakta da bize yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.''

Terörle mücadelede sınır ötesi operasyon konusunda ne düşündüğünün sorulması üzerine de Yalçındağ, ''Bu sorundan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapılmalı. Eğer onun faydası olacaksa olabilir ama faydası olacak mı, olmayacak mı gerçekten onun iyi irdelenmesi gerektiği düşüncesindeyiz'' dedi.

 
AA