Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İçişleri Bakan Muammer Güler, ülke genelindeki nevruz kutlamalarını Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki Kriz Yönetimi Veri Analizi Koordinasyon Merkezi'nden canlı takip etti.

Güler, Emniyet Genel Müdürlüğü Kriz Yönetimi Veri Analizi Koordinasyon Merkezi'nde, başta Diyarbakır olmak üzere çeşitli illerden aktarılan nevruz kutlaması görüntülerini canlı olarak izledi. Güler'e, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile Mehmet Kılıçlar ve ilgili daire başkanları da eşlik etti. Kılıçlar'dan, nevruz kutlamalarına ilişkin bilgi alan Güler, hazırlanan değerlendirme raporunu inceledi.

Diyarbakır'daki kutlamalarda yapılan Kürtçe konuşmalar, çevirmen tarafından Türkçe'ye tercüme edildi.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki nevruz kutlamalarına ilişkin açıklama yaptı.
Nevruzun 46 ilde 198 eylem ve etkinlikle kutlandığı belirtilen açıklamada, etkinlikler esnasında kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ''Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu'' oluşturulduğu ifade edildi.

Ülke genelinde 44 adet 3G canlı yayın sistemiyle 42 il ve 18 ilçenin, Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi ile de 34 il merkezinin izlendiği kaydedilen açıklamada, İstanbul, İzmir, Mersin ve Diyarbakır'da canlı yayın araçlarının görev yaptığı belirtildi.


Doğru bu açıklamayı olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Ancak asıl olan uygulamadır. Uygulamada ne olacağı önemlidir. Nedenli

Uygulamaya geçtiği zaman bölgedeki hava değişiecektir.


AA