Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Güzellik kavramına bir başka boyut katan kadınlar!
    1

    Moda dünyasının yükselen yıldızı Maeva Giani Marshall ile tanışın.

    2

    Sıra dışı güzelliğiyle kısa sürede moda dünyasının ilgisini çeken güzel model, yüzünü maskeleyen çilleriyle alışılagelmiş güzellik tanımlarına meydan okuyor.

    3

    Geçmişte yaşadığı böbrek sorunu yüzünden hiper pigmentasyona uğrayan Marshall, daha sonra çıkan karakteristik çilleriyle popüler markaları peşinden koşturuyor.

    4

    Başlarda çilleri yüzünden tuhaf karşılansa da hayranları ve ajanslar şimdilerde onu çekici kılan özelliğin çilleri olduğunu söylüyor.

    5

    Öyle ki yüzünde çil olmadığı dönem modellik kariyerinde fark edilmeyen güzel model, geçirdiği rahatsızlıktan sonra çıkan çilleriyle adından söz ettirmiş.

    6

    Instagram'da henüz 55 bin civarı takipçisi olan Marshall'ın sosyal medya paylaşımlarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.

    13

    Ilka Brühl ektodermal displazi adı verilen bir rahatsızlıkla dünyaya geldi. Ancak doğduğundan beri sıkıntılı bir yaşam geçiren genç kadın, moralini hiçbir zaman bozmadı.

    14

    Yüzünde çeşitli deformasyonlarla doğan, burnu tam olarak oluşmayan Ilka Brühl'ün gözyaşı kanalında da sorun bulunuyor.

    15

    Genç kadın rahatsızlığını şu sözlerle anlatıyor: "Yarık bir yüzle doğduğum için burnumdaki nefes almamı sağlayan yapılar hiçbir zaman düzgün çalışmadı. Ayrıca sağ gözümde gözyaşı kanalı olmadığından, yüzümün sağ tarafında her zaman birkaç damla gözyaşı bulunuyor."

    16

    Geçmişte kendinden utanan ve kendisine tuhaf gözlerle bakılan genç kadın iki yıl önce fotoğrafçı arkadaşları için poz vermeye başladığında hayatının değiştiğini belirtiyor.

    17

    Yaşadıklarının ardından güçlü bir kadına dönüşen Brühl, hikayesini ve deneyimlerinin başkalarını cesaretlendirmesi için modellik yapmaya karar verdiğini söylüyor.

    18

    Aldığı olumlu yorumlardan sonra cesaretlenen Ilka, artık güçlü ve kendine güvenen bir kadın olduğunun altını çiziyor.

    22
    23

    MARIMAR QUIROA

    Marimar Quiroa kistik higroma adı verilen bir hastalığa sahip.

    24

    Kistik higroma daha çok boyun arka veya yan bölümlerinde bulunan lenfatik sisteme ait anomalilere deniyor. Marimar bu rahatsızlık nedeniyle konuşamıyor, yemek dahi yiyemiyor. Midesine bağlı bir tüple besleniyor. Çevresindeki insanlarla da işaret diliyle iletişim kuruyor.

    25

    Fakat bu hastalık Marimar'ın hayallerini gerçekleştirmesine engel değil.

    26

    Moda ve makyaj konularına ilgi duyan Marimar, 3 yıl önce profesyonel makyaj yapmaya başladı ve videolarını sosyal paylaşım sitelerinde yayınladı.

    27

    Başlarda olumsuz tepkilerle karşılaşmış olsa da o bunlara asla aldırış etmedi ve sosyal medyadan içerikler üretmeye devam etti.

    34

    Malezyalı Evita Patcey Delmundo'nun bütün bedeni benlerle kaplı. Ama o kendini olduğu gibi seviyor.

    35

    Daha önce bedenindeki benleri aldırmak isteyen genç kızın hayatı 16 yaşındayken katıldığı bir kamp sayesinde değişmiş. Delmunda o dönemi şöyle anlatıyor:

    36

    "Kendimi nasıl sevmem ve diğer insanlarla nasıl iletişim kurmam gerektiğini öğrendim. Benlerimi aldırmak için doktorlarla yaptığı görüşmelerden sonra bu durumun sağlığım için risk oluşturacağını öğrendim. Sonuçta da benlerimi kabullenmeye ve sahip olduğum bedeni sevmeye karar verdim."

    43

    Melanie Gaydos, dişlerin çıkmasını, gözenekleri, kıkırdakları ve tırnakların büyümesini engelleyen ektodermal displazi adında ender görülen doğuştan genetik bir hastalığa sahip.

    44

    Yıllarca hastalığının belirtileriyle savaşan Melanie 26 yaşında ilk kez takma dişleriyle tıp programı The Doctors’a çıkmış. Fakat sekiz ay sonra program bitince dişleri takmayı bırakmış.

    45

    Miley Cyrus’un hayranları arasında yer aldığı Melanie, hastalığının ona rahatsızlık verip vermediği sorulduğunda “Hayır. Beni rahatsız etmiyor ve hiç de etmedi. Ettiyse de insanlar üzülmem için bir şey söylediğinde olmuştur” diyor.

    49

    MARIANA MENDES

    Brezilya'da yaşayan genç kadın Mariana Mendes, yüzünde bulunan doğum lekesi nedeniyle çok çirkin hakaretlere maruz kalıyordu.

    50

    Mariana Mendes 5 yaşında lazer tedavisi gördü. Ancak yüzündeki izden bir türlü kurtulamadı.

    51

    Bir süre bu izden kurtulmak için çaba harcayan Mendes, bugünlerde ise "sıra dışı" görünüşünden memnun olduğunu dile getiriyor.

    55

    SOPHIA HADJIPANTELI

    Sophia Hadjipanteli, moda dünyasındaki yeni trendine uydu ve güzellik kalıplarını bir bir yıktı. Şekilli ve ince kaşların tercih edildiği bu dönemde kaşlarını aldırmayan genç model, cesareti ve farklılığıyla sosyal medyada ses getirdi.

    56

    Sophia Hadjipanteli boyattığı ve hiç aldırmadığı koyu kaşları sayesinde şimdilerde pek çok firmadan reklam teklifi alıyor.

    57

    Kıbrıs Rum kesimi doğumlu genç model, kaşları yüzünden sık sık eleştiri alıyor fakat o bunları hiç umursamadığını çünkü kendisini böyle güzel bulduğunu söylüyor.