Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni tahtakurusu sardı! Başhekim Akif Çakar'dan açıklama

06.08.2018 - 10:05 | Güncelleme: DHA

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görülen tahtakuruları hasta yakınlarını tedirgin ederken, Başhekim Akif Çakar, iddialar üzerine yaptığı açıklamada,"Refakatçi koltukları artık tahta değil metal olacak, siparişleri verdik" açıklamasında bulundu. Hafta sonu hastanenin yataklı servisinde kalan refakatçiler, koltuklarda tahtakuruları görüldüğü yönünde şikayette bulunmuştu. Şikayetle, hasta ve hasta yakınları arasında panik yaşanmıştı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görülen tahtakuruları hasta yakınlarını tedirgin ederken, Başhekim Akif Çakar, iddialar üzerine yaptığı açıklamada,"Refakatçi koltukları artık tahta değil metal olacak, siparişleri verdik" diye konuştu.

HASTA YAKINLARINI KORKUTTU

DHA'nın haberine göre; Sakarya'da şehrin göbeğinde bulunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) 'nde tahtakurusu görüldüğü iddiaları, hasta yakınlarını korkuttu.

Hafta sonu hastanenin yataklı servisinde kalan refakatçiler, koltuklarda tahtakuruları görüldüğü yönünde şikayette bulundu. Şikayetle, hasta ve hasta yakınları arasında paniğe sebep oldu.

İLAÇLAMA İŞLEMİ SIKLAŞTIRILACAK

Hastane yönetiminden şikayetler üzerine yaptığı açıklamada haşerenin görüldüğü ahşap koltukların değiştirildiği belirtilerek, "Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde ahşap aksamlı refakatçi koltukları olup bu koltuklarda tahta kurusu tespit edilmesi üzerine mevcut refakatçi koltuklarından 200 adedi metal aksamlı yeni refakatçi koltukları ile değiştirilmiştir. Buna ilave olarak 270 adet yeni metal aksamlı refakatçi koltuğu temini için alım işlemleri tamamlanmış olup teslimatı beklenmektedir. Ayrıca haftalık olarak haşerata karşı servislerimizde ilaçlama yapılmakta olup, lüzumu halinde ilaçlama işlemi daha sık olarak da yapılabilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Hastanede haftalık olarak yapılan ilaçlamanın, haşerenin temizlenmesi için sıklaştırıldığı belirtildi.

KARINCALARA ZARAR VERMEDEN KURTULMANIN YOLLARI!

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 11 gün önce - Cevapla
0 0 0
Kayseri bölge hastanesi yeni açıldı ama gidin rezaleti görün binalar kalitesiz şimdiden dökülüyor ve yetersiz olduğu için hizmet 80 li 90 lı ve 2000 li yılları hiç aratmıyor. çok kötü çok inanmayan gitsin kendi görsün ..
Misafir - 11 gün önce - Cevapla
3 4 -1
beeldiye gidip kaçbin metre kare yere dini tesis kuracağına gitsin buraya yardıme tsin..
Misafir - 11 gün önce - Cevapla
0 0 0
yorumunu buraya yazabilirsin
Misafir - 11 gün önce - Cevapla
5 5 0
Devlet hastaneleri içler acısı..