Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Kadıköy Hasanpaşa Mahallesi, Zeamet Sokak'ta bulunan bir çöp konteynırında sabah saat 08.00 sıralarında iki bacak parçaları bulundu. İlkbaşta bir kadına ait olduğu düşünülen bacak parçalarının bir erkeğe ait olduğu tespit edildi.

POŞETTEKİ KARGO TELEFONUNDAN KATİLİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Çöp konteynırının karşısındaki işyeri kamera kayıtlarından katil zanlısının eşgali belirlendi. Bacak parçalarının konulduğu poşette bir kargoya ait telefon numarası bulundu. Kargo firmasından poşetin nereye ve kime gönderildiği soruldu. Kargo firması, poşetin İkitelli'deki bir traktör firmasına gönderildiğini söyledi.

AMCA CİNAYETİ AYDINLATILDI

Yürütülen soruşturmada, çöp konteynırının içerisinden çıkan bacak parçalarının Traktör şirketinin ortağı Rıfat Rıza Öztürk'e ait olduğu belirlendi. Katil zanlısı olduğu öğrenilen yeğen Fahrettin Öztürk Büyükçekmece'de kaçmaya çalışırken gözaltına alındı.

AMCASIYLA KAVGA EDİP ÖLDÜRMÜŞ

Gözaltına alınan amca katili Fahrettin Öztürk'ün önceki gün, ortak olduğu amcasıyla fazla harcamalar nedeniyle tartıştığı ve silahla amcasını vurarak öldürdüğü tespit edildi. Fahrettin Öztürk'ün Kadıköy'de motorcu arkadaş grubundan 3 kişinin de yardımıyla amcasının cesedini parçalayarak çöp konteynırlarına attığı tespit edildi.

Fahrettin Öztürk'e yardım eden 3 arkadaşı da gözaltına alındı.

CESEDİN DİĞER PARÇALARI ARANIYOR

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Rıfat Rıza Öztürk'ün cesedinin diğer parçalarının bulunması için çalışmalara devam ediyor.