Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Liseli Mert'ten Apple'dan davet aldığı iddiası!
0:00 / 0:00
DHA

Trabzon'da yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Mert Topal, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple´ın internet ortamında başlattığı reklam yüzü ilanına şubat ayında başvuruda bulunduğunu öne sürdü.

DHA'nın haberine göre Trabzonspor´un altyapısında da futbol oynayan Topal´ın başvurusunun kabul edildiği iddia edildi. Genç, yazışmalar üzerine 20 Nisan´da ABD'ye davet edildiğini belirtti.

Yaşı tutmadığı için annesiyle seyahat edeceğini dile getiren Topal, California eyaletinde yer alan Apple Park Visitor Center´da reklam çekimlerine katılacağını ileri sürdü.

Topal, reklam çekimlerinden kazanacağı parayı kendisi ve 3 kardeşinin eğitimlerine harcamayı hedeflediğini anlattı.

OLUMLU DÖNÜŞ ALDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Mustafa Mert Topal, "Arkadaşlarım arasında sürekli konuşuyorduk manken olma, oyuncu olma hayallerimizi. Onlar da sürekli bazı yerlere başvuru yapmamı söylüyorlardı. Bir gün yine böyle bir sohbetin ardından Apple´ın böyle bir ilan açtığını gördüm. `Neden olmasın´ dedim kendi kendime. Ve başvuru yaptım. Sonrasında olumlu bir şekilde döndüler bana. Çok şaşırdım. Yazışmalar başladı. İngilizce yazışmalar yapılıyordu, çeviri ile yazışmalara karşılık veriyordum. Daha sonra internet üzerinden birkaç mülakata girdim. Kabul edildiğimi ve Amerika´ya gelmem gerektiğini söylediler. Durumu aileme ilettiğimde inanamadılar. Sonra yazışmaları onlara gösterdiğimde çok şaşırdılar. Bu bir fırsat. İyi bir ücret karşılığında gideceğim. 20 Nisan tarihinde yolculuğumuz başlıyor. 4 ay orada kalacağım. Çekimlerin ardından Trabzon´a geri döneceğim. Kazandığım ücreti ben ve 3 kardeşimin eğitimine harcayıp babamla birlikte yatırım yapacağız" şeklinde iddialarda bulundu.

`İLK DUYDUĞUMDA ÇOK ŞAŞIRDIM, İNANAMADIM´

Oğlu hakkında düşüncelerini paylaşan Sevinç Topal, "İlk duyduğumda çok şaşırdım, inanamadım. Daha sonrasında maillerini bize gösterdi. Halen daha çok şaşkınım. Çok gururluyum. Şimdi oğlumla birlikte dilini bile bilmediğim bir ülkeye gideceğim. Oğlum için bunlar bir fırsat. Her zaman yanındayız. Umarım yolu açık olur" diye konuştu.

`SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ´

Bülent Topal ise, azimli olduğunu ifade ettiği oğluyla gurur duyduğunu söyleyerek, "Oğlumla gurur duyuyorum. Trabzonspor´un altyapısında oynuyor. Her gün 3 saat idmanlara geliyor. Çok disiplinli ve azimli bir çocuk. Tipi, fiziği reklam yüzü olmaya çok uygun. Ama dünyaca ünlü bir şirkette reklam yüzü olması bizi de çok heyecanlandırıyor. Sabırsızlıkla ekranda onu izleyecek olduğum günü bekliyorum" ifadelerinde bulundu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.