Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Esin ÖVET/HABERTÜRK MAGAZİN

Yaşadığımız kötü ve karanlık cuma akşamından sonra birçok iş ertelendi. Her şey durdu. Türkiye durdu. Hatırlarsanız Ramazan Bayramı öncesinde yaşanan acı günler, ardı ardına patlayan bombalar yüzünden özellikle turizm çok etkilenmişti. Bayram ve sonrasında güzel bir hareketlenme oldu ve özellikle şehirlerde yaşayan insanlar bayramda Alaçatı, Bodrum, Avşa, Marmaris ve Erdek gibi tatil yerlerini tıka basa doldurdu. Hatta yemekler tükendi. İlgililer “Temmuz ve ağustos için yüzde yüzlük oranı yakaladık. Ağustos için rezervasyonlarımız doldu” açıklamaları yaptı. Maalesef tüm bunlar o karanlık cuma gününden önceydi.

- Kara cuma günü otellerden çıkışlar yapılmış.

- Birçok tatil yeri ıssızlaşmış.

- Evi olanlar dışında otelde kalacaklar rezervasyonlarını iptal etmiş.

Alaçatı ve Bodrum’da birçok işletmeci, otel ve mekân sahibiyle telefonda konuştum. Özellikle Alaçatı’nın bayram öncesinden daha boş olduğunu söylediler. Bodrum’da ise durum şöyle:- Nikki Beach pazartesi günü bir hareketlenme olsun istemiş ve yapacağı partiyi iptal etmemiş. Ama çok az kişi katılmış.

- Sess, Miam gibi Türkbükü’ndeki bazı mekânlar pazartesi akşamı itibarıyla kapılarını açmış ve dolmaya başlamış. Tıka basa değilmiş ama doluymuş.

- Pazartesi öğleden sonra beach’ler yavaş yavaş dolmaya başlamış.

Tatile gidecekler ağustos için tüm rezervasyonlarını iptal etmiş. Anladığım kadarıyla Alaçatı ve Bodrum’da evi olan, teknede kalanların kalabalığı devam ediyor tatil bölgesinde.