Hükümet ile masada anlaşamayan toplu sözleşmede yetkili konfederasyon MemurSen’in Manisa İl Temsilciliği, 'Emeğe saygı, adalete davet' sloganıyla basın açıklaması düzenledi.
MemurSen, 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlanarak Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna taşınması üzerine 81 ilde 'Emeğe saygı, adalete davet' temasıyla basın açıklaması kararı aldı. MemurSen Manisa İl Temsilciliği tarafından da Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda basın açıklaması düzenlendi. Grup adına açıklama yapan MemurSen İl Temsilcisi ve EğitimBirSen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “MemurSen’in teklifleri milletin talepleridir. Çünkü bu teklifler milletin maşeri vicdanında makes bulmuş adil ve hakkaniyetli tekliflerdir. Bu nedenle kamu işvereninin, Merkez Bankası’nın gerek beklenti anketinde, gerekse kendi tahmininde ifade ettiği rakamların altında kalan tekliflerle gelmesini kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyor ve algılıyoruz. Maalesef, Hakem Kuruluna gitme süreci de kamu işvereni tarafından hakkaniyetli yürütülmemiştir. 20 günlük adeta insanüstü çabalarla görüşülerek üzerinde uzlaşma sağlanan azımsanmayacak sayıda kazanımlarımız Hakem Kuruluna giderken yok sayılmıştır” diye konuştu.

"Adaletin sağlanmasını bekliyoruz"
Mağduriyetlerinin giderilmesi anlamında 650 tekliflerinin tamamının Hakem Kurulu tarafından dikkate alınmasını istediklerini kaydeden Öner, “Bütün çabalarımıza karşın kamu görevlilerinin emeğinin değerini teslim eden bir teklifle gelinmediği için Hakem Kuruluna gidilmiştir. 11 hizmet koluna ilişkin ve her biri bir sorunun çözümü, bir mağduriyetin giderilmesi anlamına gelen toplam 650 teklifimizin Hakem Kurulu tarafından dikkate alınmasını istiyoruz. Biz Hakem Kurulundan refahın tabana yayılmasını, gelir dağılımında adaletin sağlamasını istiyoruz” diye konuştu.
Atılan sloganların ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

MANİSA

10 Aralık 2019 Salı

  • İMSAK 06:42
  • GÜNEŞ 08:10
  • ÖĞLE 13:08
  • İKİNDİ 15:35
  • AKŞAM 17:56
  • YATSI 19:19
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER