Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Meteoroloji'den 14 il için sarı kod! Gök gürültülü sağanak etkili olacak - 5 Temmuz Hava Durumu | Son dakika haberleri

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara (Çanakkale haric), Ege (İzmir ve Aydın haric), Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Mersin, Adana, Osmaniye, K. Maraş’ın batısı, Hatay kıyıları ve Yozgat çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz (Sinop hariç), Marmara'nın doğusu, Çorum ve Amasya çevreleri yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

    REKLAM

    İstanbul

    Sağanak Yağış 29°

    Ankara

    Yağmurlu 28°

    İzmir

    Güneşli 33°

    Antalya

    Kısmen Güneşli 30°

    Trabzon

    Kısmen Güneşli 28°

    Bursa

    Parçalı Bulutlu 25°

    Adana

    Kısmen Güneşli 33°

    Diyarbakır

    Güneşli 41°

    Gaziantep

    Güneşli 35°

    Ağrı

    Güneşli 31°

    Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalması, batı kesimlerinde 3 ila 5 derece artması bekleniyor.

    Rüzgarın, İç ve batıda kuzey yönlerden; doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

    KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

    Yağışların; Batı Karadeniz (Sinop hariç), Marmara'nın doğusu, Çorum ve Amasya çevreleri yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ