Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Muş'ta, 1994 yılında aynı aşirete mensup iki ailenin fertleri arasında çıkan ve 11 kişinin öldüğü silahlı kavgaya karıştığı gerekçesiyle hakkında 36 yıl hapis cezası kesinleşen 49 yaşındaki  Remzi S., 23 yıl sonra yakalanarak cezaevine konuldu.

DHA'nın haberine göre, merkeze bağlı Sürügüden köyünde 28 Mayıs 1994'te aynı aşirete mensup iki aile arasında bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma, diğer aile mensuplarının da dahil olmasıyla silahlı kavgaya dönüştü. Olayda her iki aileden toplam 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı. Olay sonrası 55 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Elazığ Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 'kan gütme saikiyle adam öldürme' suçundan 36 yıl hapis cezası kesinleşen Remzi S., tüm aramalara rağmen yıllarca bulunamadı.

HALEN FİRARDA OLAN 37 KİŞİ VAR
23 yıl boyunca firarda olan Remzi S.'nin il merkezinde olduğu ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, bulunabileceği adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Hal civarındaki bir işyerinde yakalanan S., tutuklanara cezasını çekmek için Muş E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

Evli ve 7 çocuk babası Remzi S.'nin cezaevine konulmasıyla yakalanan kişi sayısı 18'e çıktı. Halen firarda olan 37 kişinin bulunması için güvenlik güçleri çalışmalarını sürdürüyor.