Otomobilin bagajında taşınan maskeli koyun gülümsetti
Kars'taki canlı hayvan pazarlarında Kurban Bayramı öncesi yaşanan hareketlilik renkli görüntülere de sahne oluyor
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_42b2455b9101a29c721a4fe374d24d9c_640x640.jpg)
Sabah erken saatlerde köy ve çiftliklerden Alparslan Mahallesi Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi'ndeki alana getirilen kurbanlıklar, burada besiciler tarafından satışa sunuluyor.
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_4a3530bb3469e4570162ce8be232b1c9_640x640.jpg)
Besiciler ile vatandaşlar arasında sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarda, zaman zaman ilginç görüntüler ortaya çıkıyor.
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_a0d13282cc0ba927660c4b44b4da5a18_640x640.jpg)
Pazarda satın aldığı koyuna maske takarak otomobilinin bagajına bırakan Adem Kaya, çevredekileri gülümsetti.
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_d4e5c75e77487a7ab54f0715abab856d_640x640.jpg)
Kaya, pazardan kurbanlık satın aldığını belirterek, "Kurban pazarı kalabalık olduğu için önlem aldık. Ortalıkta hastalık var. Koyunumuza da maske taktık. Kovid-19'u atlattığımız için hastalığa dikkat çekmek istedik" diye konuştu.
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_7149b3305c67a96311721965629d04ce_640x640.jpg)
![](https://im.haberturk.com/2021/07/19/3138122_f53374af1cc8b7a5f905a2a2e5d06bc2_640x640.jpg)