Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Sağlık Bakanlığı 36 bin personel alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nedir? Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman,branş dağılımı ve kadrolar açıklandı mı?
    1

    Resmi Gazete’de Sağlık Bakanlığı 36 bin personel alımı ilanı yayınlandı. Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdamı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyenler Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi ne zaman, şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir sorusuna yanıt arıyor. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı 2024

    2

    SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

    Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri henüz netlik kazanmadı. Ancak başvuru kılavuzunun mayıs ayı içinde ÖSYM tarafından yayımlanması bekleniyor. Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılması halinde haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

    3

    SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI NASIL OLACAK?

    Karar uyarınca 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip, 32 bin 464 de uzman tabip istihdam edilecek. İstihdam edilecek personelden 1'i acil sağlık hizmetlerinde, 7'si ilçe sağlık müdürlüğü/ toplum sağlığı merkezlerinde, 8'i sağlık evlerinde, 35 bin 984'ü ise yataklı tedavi birimlerinde görev alacak.