Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Show TV ekranlarında her sabah canlı olarak yayınlanan “Zahide Yetiş’le”, birbirinden önemli konukları ağırlamaya devam ediyor. Programın bugün yayınlanan bölümünde sağlıklı yaşamak için önemli açıklamalar yapan Prof. Dr. Canan Karatay, baş ağrısını geçirmek için bilinmeyen bir yöntemi açıklarken aynı zamanda doğal yoğurdun öneminden bahsetti.

Türkiye’nin en başarılı doktorları, yaşanmış insan hikayeleri, birbirinden ilginç yemek tarifleri, güzellik, moda, müzik, dalında uzman konuklar, hayatı kolaylaştıran püf noktalarının paylaşıldığı “Zahide Yetiş’le”de bugün; Prof. Dr. Canan Karatay ile sağlıklı yaşam ve sağlıklı kalmak için çok özel bilgiler verildi.

BAŞINIZ AĞRIYORSA SU İÇİN!

Her fırsatta ilaç içilmesinin zararlı olduğunu belirten Prof. Dr. Karatay, özellikle de baş ağrısı çekenler için çok önemli bir açıklamada bulundu. Baş ağrısı çeken birinin öncelikle su içmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Karatay, baş ağrısının sebebinin susuzluk olduğunu söyledi. Özellikle de ramazanda oruç tutan insanların susuz kaldıkları için başlarının ağrıdığını söyleyen Prof. Dr. Karatay, suyu da yudum yudum içmek gerektiğini belirtti.

EV YOĞURDU PROBİYOTİKTİR!

Tüm yoğurtların probiyotik özellik taşıdığını söyleyen Prof. Dr. Karatay, özellikle bir çaba göstermemek gerektiğini söyledi. Doğal yoğurt yiyen insanların uzun yaşadığını da belirten Prof. Dr. Karatay, herkesin doğal yoğurt yemesi gerektiğini söyledi.