Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel Saros Körfezi'nde deniz yatağında uyuyakalan tatilci 2 mil açıkta kurtarıldı | Son dakika haberleri
    1

    Tatil için Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Yayla köyü sahiline gelen ismi öğrenilemeyen bir kişi, deniz yatağında uyuyakaldı.

    2

    Uyuyakalan tatilci, kuvvetli rüzgar ve dalgaların da etkisiyle açığa doğru sürüklendi.

    3

    Tatilcinin sahilde bulunan yakınları, bir süre sonra deniz yatağı ve kendisini göremeyince bulundukları tesisin işletmecisinden yardım istedi.

    4

    Tesis işletmecisi Mustafa Altunhan ve yakınları, tekneyle denize açılarak kıyıdan yaklaşık 2 mil açıkta deniz yatağının üzerinde halen uyumakta olan tatilciye ulaştı.

    5

    YAKINLARI SESLENEREK UYANDIRDI

    Deniz yatağında uyumaya devam eden kişi, yakınlarının kendisine seslenmesi üzerine uyandı.

    6

    Uyandırıldıktan sonra tekneye alınan tatilci, daha sonra kıyıya götürüldü. Bu kişinin açığa sürüklenme ve kurtarılma anı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

    7

    Mustafa Altunhan, geçen yıl haziran ayında da benzer bir olay yaşadıklarını ve deniz yatağıyla kıyıdan yaklaşık 4 mil açığa sürüklenen bir kişiyi kurtardıklarını söyledi.

    8

    Altunhan, rüzgar ve dalgalı günlerde denizde dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.

    9

    Tatilcinin uyuyakalarak 2 mil uzaklıkta bulunması "Eğer kurtarılmasaydı Yunanistan karasularına kadar ulaşabilirdi" yorumlarına neden oldu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ