Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Sokağa çıkma yasağı şu an var mı? SON DAKİKA 28-29 Kasım yasak saatleri ne zaman? Cumartesi Pazar saat kaçta yasak var?
    1

    Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını Türkiye'de de hızla artmaya devam ediyor. Korona virüs yayılımını durdurmak adına alınan yeni korona virüs tedbirleri kapsamında bu hafta sonu yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı?

    2

    BU AKŞAM SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

    İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonu 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır.

    3

    Bu durum göz önüne alındığında 27 Kasım Cuma akşamı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak

    4

    HAFTA SONU YASAK SAATLERİ NE ZAMAN?

    Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar

    5

    ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar uygulanacaktır.

    6

    20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN BİTİYOR?

    İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, 20 yaş altı sokağa sıkma yasağı ile ilgili, "Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri,

    20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

    Haberi Hazırlayan: Mete Ertunç Sevilir
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ