Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Son dakika: CHP MYK olağanüstü toplandı

    CHP'de Parti Meclisi toplantısının ardından Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulunu olağanüstü topladı.

    CHP PM Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Toplantıda CHP'li Gürsel Erol ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildi.

    Öte yandan PM'nin ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MYK' yı olağanüstü topladı. Toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

    "ŞEHİTLERİMİZ MİLLETİMİZİN EVLATLARIDIR"

    "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.

    Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

    AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

    "TAM KADRO ŞEHİTLERİMİZİN HUZURUNDA OLACAĞIZ"

    Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

    Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır.

    Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ