Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başkanlık ettiği kabine toplantısı başladı.

Toplantıda en önemli gündem maddesi koronavirüs ile mücadele olacak. Son dönemdeki vaka artışları masaya yatırılırken, alınması gereken ilave tedbirler değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine üyelerini bilgilendirecek.

Diğer yandan Doğu Akdeniz de önemli bir gündem maddesi olacak. Diplomatik temaslar değerlendirilecek. Ayrıca Suriye ve Libya'daki son gelişmeler de ele alınacak. İlgili bakanların kabine toplantısında bir sunum yapmaları bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yapacak.

"SIKI TUTMALIYIZ" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada, "Halkımız kurallara uymadı. Şimdi işi sıkmak zorundayız. Bilim Kurulumuz, Sağlık Bakanlığımız tedbirleri artırma durumunda. Bunu yapmak zorundayız. Bunlar zevkimizden olan şeyler değil. Halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımızın sıkıntı yaşamaması içindir. Bir olumlu dönüş bazı illerde başladı" ifadelerini kullanmıştı.

LİBYA'DA SERRAC'IN İSTİFA KARARI

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Serrac'ın istifa kararı da kabine toplantısında görüşülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serrac'ın kararı için "Bizler için üzüntü verici" ifadelerini kullanırken, "Heyetlerimizin Libya Milli Mutabakat Hükümeti ile görüşmeleri olabilir. Bu işi olması gereken istikamete dönüştürürüz" demişti.

MKYK VE MGK DA BU HAFTA

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısı ile perşembe günü Milli Güvenlik Kurulu'na (MGK) başkanlık edecek.

MKYK'da AK Parti'nin 7'nci olağan kongre süreci ve önemindeki dönem Meclis'e sunulacak yasa tasarıları görüşülecek. MGK'da ise Doğu Akdeniz, Libya ve Suriye'deki son gelişmeler ele alınacak, toplantının ardından da bir bildiri yayınlanacak.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri