Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
"Evi, arabayı yakıp kurşunladı! El bombasını beklemezdim!"
0:00 / 0:00
İHA

Nevşehir'de edinilen bilgilere göre, Ürgüp Bahçelievler Mahallesi Memiş Aksoy Caddesi 518. sokakta ikamet edem Hacer Çelik (26),dini nikahlı eşi Bayram Çelik'ten ayrılmak istediğini söyledi.

Hacer Çelik'in ayrılmak istemesine kızan Bayram Çelik gece geç saatlerden Hacer Çelik’in evinin kapısına bomba düzeneği kurdu.

BOMBA İMHA EKİBİ TARAFINDAN İMHA EDİLDİ

İHA'da yer alan habere göre olayı gören mahalle sakinlerinin durumu polis ekiplerine bildirmesinin ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nden Ürgüp’e giden bomba imha uzmanı tarafından bomba düzeneği kısa sürede imha edildi.

ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN TUTUKLANDI

Bayram Çelik kısa süre sonra Nevşehir’deki evinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Çelik, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan dolayı tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILMIŞ

Bayram Çelik'in daha önce Hacer Çelik’e yönelik kasten yaralama, tehdit, mala zarar verme ve silahla tehdit olaylarından da yakalandığı Ürgüp Sulh Ceza Mahkemesince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

"HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM"

El bombasıyla öldürülmeye teşebbüs edilen Hacer Çelik yaşadıklarını anlattı. Çelik, açıklamasında, daha önce de Bayram Çelik hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ancak savcılık tarafından kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiğini söyledi.

"EVİ, ARABAYI YAKIP KURŞUNLADI"

Çelik, “Zaten daha önceden tehditleri vardı. Evi yaktı, arabayı yaktı. Hatta evimizi kurşunladı. En son Cumartesi günü kızımı uyuttum. Oğlumu da uyutmak için odama geçtim. Annemler gece ses duyup kalkmışlar. Annemler dışarı baktığında Bayram’ın kaçtığını görmüşler. Sonra annem beni kaldırdı. Hemen polisi aradık. Erdal abim hiçbir şeye dokunmayın polisler parmak izi alsınlar dedi.

"KAPIYA GERÇEK EL BOMBASI KOYMUŞ"

Sonra annem dışarı baktığında kapının önünde bir şey bağlı olduğunu gördü. Sonra el feneri ile baktık ki kapının önünde el bombası koyulmuş. Tekrar polisi aradım. El bombası bağlamışlar dedim. Sonrasında ise polis ekipleri gelince bakmışlar ki gerçek el bombası koyulmuş. Ben böyle bir şey yapacağı aklıma gelmezdim. Bu kadarını da beklemezdim” dedi.

''AYRILMAK İSTEDİM"

Bir süre önce Bayram Çelik’ten ayrılmak istediğini ancak her defasında kendisini tehdit ettiğini ifade eden Hacer Çelik, “Ayrılmak istedim. Sonrasında 'çocuğumu bana ver' dedi. Ben de mahkemeye başvurdum sende başvurabilirsin dedim. Hakim hangimize verirse ona kabulüm demiştim. Cezaevinden izinli çıktığı günden beri beni arayıp telefon ile sürekli tehdit ediyordu. Ben savcılığa şikayette bulundum. Sonrasında bugün mahkemeden kağıt geldi. Kovuşturmaya yer olmadığı yazıyordu. Ben adalet yerini bulsun istiyorum” diye konuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.