Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa PES! Son dakika haberi: 19 Mayıs'ta antrenörden genç kıza feci tokat!
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Son dakika haberine göre Diyarbakır'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın kutlandığı dün, Kayapınar ilçesindeki bir salonda Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri yapıldı.

    RAKİP SPORCUYU TEBRİK ETTİ

    DHA'da yer alan son dakika haberine göre seçmelere katılan kız sporcu, rakibine yenilip elendi. Antrenör Orhan B., kazanan rakip sporcuyu tebrik etti.

    GENÇ KIZ TOKATLA SENDELEDİ

    Hemen ardından da seyircilerin gözü önünde elenen sporcusuna tokat attı. Geriye doğru savrulan genç kız İrem P., hiçbir şey yapmadan beklerken, Orhan B. de minderi terk etti.

    REKLAM

    O ANLAR CEP TELEFONUNA DA YANSIDI

    İrem P.'nin darp edildiği, insanın kanını donduran o anlar bir seyircinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

    MAÇLAR TATİL EDİLDİ

    Orhan B.'nin, müsabakayı kaybeden genç kıza tokat atmasının ardından maçların tatil edildiği belirtildi. Tekvando Milli Takımı'nda antrenör Hacı Özbilek, müsabaka sonrası sporcusu yenilen antrenörün sinirlerine hakim olamadığını söyleyerek, "Bu bir mazeret değil. Daha sonra negatif enerji herkese yayıldı. Sporcular etkilenmesin, diye maçları tatil ettik.

    "HAKEMLER TUTANAK TUTTU"

    Hakemler tutanak tuttu. Ailesi ve çocuk da şikayetçi olmadı. Antrenör arkadaş da pişman olup hem aileden hem de çocuktan özür diledi" dedi.

    TEKVANDO FEDERASYONU'NDAN AÇIKLAMA

    Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, antrenörün tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği, ayrıca gerekli işlemlerin yapılması için Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na resmi yazı gönderildiği ifade edildi. Ayrıca antrenörün soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde yer alamayacağı belirtildi.

    "TOPLUMUN HER KESİMİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ"

    Türkiye Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Dün, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu yaşarken gündeme gelen olay başta tekvando camiamız olmak üzere toplumun her kesiminin tepkisi çekmiştir. Diyarbakır tekvando il seçme müsabakaları esnasında bir antrenörümüzün ekranlara da yansıyan ve sporcusuna tokat attığı olayla ilgili Federasyonumuz derhal gerekli işlemleri başlatmıştır.

    "TEKVANDO İLE İLGİLİ GÖREVDE BULUNMAYACAK"

    Söz konusu antrenör, tedbirli olarak Federasyonumuz Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş olup, aynı antrenörle ilgili Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ceza Kurulu'na da gerekli işlemlerin yapılması için resmi yazı yazılmıştır. Söz konusu antrenör, hakkındaki soruşturma sonuçlanana kadar tekvando ile ilgili bir görevde bulunamayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ