Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Son dakika: Dışişleri'nden 'Refah' açıklaması

    Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail'in Refah'a başlattığı kara operasyonunun ardından Twitter hesabından bir açıklama yayımladı.

     İsrail ordusu Refah'a kara saldırısı başlattı
    İsrail ordusu Refah'a kara saldırısı başlattı Haberi Görüntüle

    Gazze’de ateşkesin sağlanması ve rehine ile tutukluların karşılıklı serbest bırakılması konusunda yapılan son önerinin Filistin tarafınca kabul edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Bakanlık Sözcüsü Keçeli, şunları söyledi:

    "Gazze’deki yıkım ve katliamın sona erdirilmesi yönünde böylesine olumlu bir gelişme yaşanmışken, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını artırması, Netanyahu Hükümetinin iyi niyetle hareket etmediğini bir kez daha göstermiştir.

    Refah’a yapılacak bir harekat sadece bölgeyi değil, tüm dünyayı etkileyecektir. İsrail’in işgal ettiği Refah sınır kapısının Gazze kısmından derhal çekilmesi şarttır. Refah’ta ve sınır kapısında statükoya süratle geri dönülmelidir."

    İSRAİL'İN REFAH'A SALDIRISI

    Bu sabah ise İsrail, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlattığını duyurmuştu. İsrail ordusu, Gazze'nin Refah bölgesine kara saldırısı başlatarak Mısır'la olan sınır kapısının Gazze tarafını ele geçirdiğini açıklamıştı. Reuters'ın haberine göre, İsrail güçleri Gazze'deki Refah geçişinin Filistin tarafını kontrol altına aldı.

     İsrail ordusu Refah'a girdi
    İsrail ordusu Refah'a girdi Haberi Görüntüle

    İsrail Sözcüsü, "Çatışmaların durması için Hamas'ın silah bırakması ve rehineleri serbest bırakması gerekir" açıklamasını yapmıştı.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ