Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik, Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 226 sanıklı davaya devam ediliyor.
Adnan Oktar ve grubuna yönelik 226 sanık hakkında açılan davanın görülmesine devam ediliyor. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki büyük salonda görülen duruşmada Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 162 tutuklu sanık ve 18 tutuksuz sanık hazır bulundu.

Habertürk'ten Serdar Kulaksız'ın haberine göre, davanın bugün görülen celsesine, sanıklardan Bora Yıldız’ın savunmasının alınmasıyla başlandı.

Yıldız ifadesinde, "23 yıldır Adnan Oktar'ı tanırım. Lisede Adnan Oktar'ın kitaplarını okudum. Kendi isteğimle tanıştım. Kızgın çölde su bulmuş gibi oldum. 24 yaşındaydım. Adnan Bey'le aramızda ast üst ilişkisi yok. Bir örgüt yok. 14 aydır tutukluyuz aramızda bir menfaat ilişkisi yok. Birçok yerde konferans verdim" dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bora Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim kız tavlama imamı olduğumu iddia ediliyorlar. Bunun için bir mekanizma yazmışlar. Sözde bir iş adamıyım. Benim için bir imaj çiziyorlar. Şirketlerimde sözde paravan şirket deniyor. Benim sahip olduğum 3 şirket var. 15 yılda binin üzerinde reklam filmi çekmiş. Büyük ilaç ve gıda şirketleri tedarikçisiyim. Devlet kurumları, belediyeler benim şirketlerimi kabul etmişler. İhaleyi kazanmışım tanıtım projelerini almışım. Yetkili kurumlar incelemiş iş bitirme belgeleri tarafıma verilmiştir. Bütün bunlar var bana sözde iş adamı deniyor. Bütün bunları iki tane kız tavlamak için mi yapmışım."