Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Şarkıcı Bulut Duman hakkında şok iddia!
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

İstanbul Kadıköy'de dün akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan ve yaralanan şarkıcı Bulut Duman'a saldıran 3 şüpheli gözaltına alınırken, şok bir iddia ortaya çıktı.

BİR ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Şarkıcı Bulut Dumana yönelik silahlı saldırının şüphelilerinden biri serbest bırakıldı.

Şarkıcı Duman'ın, ikamet ettiği Fikirtepe Hızırbey Caddesi'ndeki rezidanstan çıkarken silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili gözaltına alınan Yunus Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Burada nöbetçi savcıya çıkarılan şüpheli, ifadesinin alınmasının ardından "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğinde ifade veren şüpheli, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen Alper P. ve İlhan A. E'yi tanımadığını, olay sırasında bir arkadaşıyla tesadüfen orada olduklarını, silah seslerinin ardından İlhan A. E'nin elinde silahla kendisinin kullandığı araca bindiğini, hareket ettiklerini, daha sonra da polislerin kendisini gözaltına aldığını söyledi.

Suçlamayı kabul etmeyen Yunus Ç, polis tarafından hazırlanan tutanağı okumadan imzaladığını iddia etti.

Hakimlik kararında, kamera görüntülerinde Yunus Ç'nin tespit edilemediği belirtilerek, olayla ilgili gözaltına alınan İlhan A. E'nin de Yunus Ç'nin olayla ilgisi olmadığını ve Bulut Duman'ı kendisinin yaraladığını söylediği kaydedildi.

Hakimlik, Yunus Ç'nin tutuklanması talebini reddederek, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

'BİR DAHA TECAVÜZ EDEMEYECEK'

Habertürk'ten Şahin Şen'in haberine göre, Fikirtepe'de aracına binmek üzereyken kurşunların hedefi olan Bulut Duman'ın çocuğa istismar iddiasıyla emniyete şikâyet edildiği ortaya çıktı. Şikâyetçi A.E.B. ifadesinde, kendisi gibi eşcinsel olduğunu öne sürdüğü Bulut Duman ile birlikte olmak için buluştuklarını, sonrasında Duman’ın 15 aylık bebeğini istismar ettiğini gördüğünü iddia etti.

Bu olaydan iğrendiğini söyleyen A.E.B. Bulut Duman'dan şikâyetçi oldu. Bulut Duman'a silahlı saldırı bu olaydan sonra gerçekleşirken, gözaltına alınan şüphelilerden birinin, "Bir daha bebeklere tecavüz edemeyecek" demesi dikkat çekti.

ŞANTAJ İDDİASIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Öte yandan, şarkıcı Bulut Duman hakkında, savcılıklara onlarca şikâyet başvurusunun olduğu öğrenildi. Duman, dolandırıcılıkla suçlanırken, şikâyetçilerin çoğunun eşcinsel ilişki sırasında görüntülerinin kayıt edilerek kendilerine Duman tarafından şantaj yapıldığını ileri sürdüğü de belirtildi.

Bulut Duman'ın banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması, tehdit, dolandırıcılık, cinsel taciz ve çocuğun cinsel istismarı suçlarından 10 suç kaydının olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN VİDEOLU PAYLAŞIM

Şarkıcı Bulut Duman ise, silahlı saldırı ve iddialara ilişkin Instagram hesabından yayınladığı videoya şu paylaşımda bulundu: "İğrenç bir çete tarafından 2 yıl önce aleyhime gerçek dışı haberler yapıldı. 40 soruşturma dosyasında şikâyetçi tarafım. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gittim! Her defasında adalete sığındım. Mağdur diye gazetelerin yazdığı isimlerin benim açtığım davalarda aldığı cezalar var!

Bir hafta önce hukuk mahkemesi kazandım. Ne tesadüf ki davayı kazanır kazanmaz Alo 183 ihbar hattına isimsiz bir şekilde 18 aylık bebeğimin parayla istismar edilmesini sağladığımı söylemişler. Baktılar kimseyi inandıramadılar bu kez de silahlı saldırıya kalkıştılar! 300 bin TL için! Bir babaya, bana, aileme yaşattıkları sadece para için! Yıllardır tahdide uğruyorum. Hakkımda asılsız haberler yapılıyor. Ne olur sesimi duyun ama yardım edin ve artık bu yaşadığım korkunçluklar son bulsun!"

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.