Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray ön libero transferindeki bekleyişi bir an önce sonuçlandırma planını devreye sokuyor. Sarı Kırmızı ekibin ligin yeni ekibi Karabükspor maçını kazanmasına karşın oynadığı temposuz futbol, yönetimi harekete geçirdi.

Teknik Direktör Riekerink'in "Diarra ya da başka bir ön liberoyu acil transfer etmeliyiz" uyarısı karşısında, Galatasaraylı yöneticiler de Lassana Diarra'nın kulübü Lokomotiv Moskova ile yaşadığı ihtilafı bir an önce çözülmesi için görüşmelerini hızlandırdı.

Galatasaray yönetimi, Diarra'nın menajeri ve avukatına "Bu işi acil halledin aksi halde başka alternatif transferlere yöneleceğiz" restini çekti.

Diarra'ya 2 gün süre veren Galatasaray, bu süre sonunda defteri kapatıp başka isimlere yönelecek. Galatasaray'ın Diarra'nın yerine alternatif olarak düşündüğü ilk ismin ise Chelsea'de Conte'nin göreve gelmesiyle oynama şansı azalan Nijeryalı yıldız Obi Mikel olduğu öğrenildi.

Ancak Chelsea'de yılda 4,5 milyon Euro kazanan Obi Mikel'e Galatasaray'ın en fazla 3 milyon Euro teklif edeceği bildirildi. (DHA)