Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Deneyimli teknik adam maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada "Maçın hakkı berabere gibi görünüyor. İki takımın da pozisyon üretemediği, bizim kontra bulmaya çalıştığımız bir maç oldu.

İkinci yarıda biraz daha doğru oynadık. Son 5 haftada 3 gol yedik, iyi savunma yapıyoruz, bunu geçtiğimiz hafta da, Osmanlı maçında da iyi yaptık. Bugün burada 1 puan almak önemliydi. Hakemi kutluyorum, çok iyi maç yönetti.

Seyir zevki yüksekti, ama pozisyon yoktu. İyi mücadele ettik. Fenerbahçe'ye kalan maçlarında başarılar diliyorum.

Gol attığımız maçlar da var, burada bazen gol atmak için öne çıkmayı sorguluyorum. Ama hem rakibi savunuyorsunuz, hem kontra yapıyorsunuz, yorgun olarak bunun niteliği düşüyor. Oyun zorlaşıyor. Oyuncularım bugün çok doğru savunma yaptılar." ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI
Maç sonunda düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, bu zorlu deplasmandan 1 puanla ayrılmanın kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyerek, "Öncelikle burada 1 puan aldığımız için mutluyum. Oyunun genelinde her iki takım da net pozisyon bulamadı. Kontrataklarda final tercihlerini iyi kullanamadık. Kendi kalemize ise genelde yan top ve yüksek top geldi. Ligin ikinci yarısının 5. maçını oynadık ve ikinci yarıda kalemizde 3 gol gördük. Bu konu bizim açımızdan güzel. Fenerbahçe kupa maçından sonra rotasyon yaptı. Bu rotasyon işlerine yaramış. Yorulacaklarını öngördük ancak yanıldık. Birkaç kontratak pozisyon bulduk. Bugün sadece statta olanlar için zevkli ve çekişmeli bir maç oldu. Fenerbahçe şampiyonluk yolunda 2 puan kaybetti, biz 1 puan kazandık. Maçın hakemini de tebrik ediyorum. Bugün savunma konusunda çok iyi işlere imza attık. Takımımı kutluyorum, takım savunmasını çok başarılı şekilde yaptılar" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE'NİN SAVUNMASI DAHA ATLETİK"
Önceki karşılaşmalara karşın bugün hücumda daha etkisiz kaldıkları konusunda sorulan soruya da cevap veren Özdeş, "Başakşehir ve Fenerbahçe'nin savunması birbirine uymuyor. Başakşehir önünde 2 gol bulunca, rakibin savunması öne çıktı. Daha ağır oynuyorlar. Fenerbahçe savunması daha atletik oyunculardan kurulu. Haftalardır ilk defa bugün uzun top oynamadık. Öne koşmak, geriye koşmak biraz zorladı bizi. Son dakikalarda kontradan bir gol atabilir miyiz diye düşündüm ama olmadı. Biraz yorgunluğa bağlıyorum ben bunu" diyerek sözlerini noktaladı.