Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kariyerinde üç şampiyonluk yaşadığı Chelsea'nin bir grup taraftarının maç boyunca "hain", "hepsi senin suçun" ve "artık özel biri değilsin" şeklindeki protestolarıyla ilgili İngiliz basınına açıklamada bulunan Mourinho, "Onları 4 Premier Lig şampiyonluğuna taşıyacak bir teknik adam bulana kadar en iyi benim. Bu gerçekleştiği takdirde iki numara olacağım. O zamana kadar hain dedikleri kişi bir numara olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Karşılaşma sırasındaki protestolara Chelsea'nin başında kazandığı şampiyonluklara istinaden eliyle üç işareti yaparak cevap veren 54 yaşındaki teknik adam, "İstedikleri şekilde düşünmekte özgürler. Ben profesyonelim ve maçlar sırasında görev yaptığım kulübümü savunmak durumundayım" değerlendirmesinde bulundu.

Manchester United'ın Ander Herrera'nın 35. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalmasının ardından 4. hakeme itirazda bulunan Mourinho, Chelsea Teknik Direktörü Antonio Conte ile tartışmaya girmiş ve eski takımının taraftarları tarafından protesto edilmişti.

Chelsea'de görev yaptığı 2004-2007 ve 2013-2015 yıllarında 3 Premier Lig zaferi kazanan Mourinho, Londra ekibini 50 sene aradan sonra lig şampiyonluğuna taşımıştı.