Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sedat Karataş, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, bir yılı aşkın süredir sürdürdüğü kulüp başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldığını belirtti.

Elazığspor'u yönetim kurulu olarak görevi devraldıkları günden beri içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtarmak için mücadele verdiklerini ve gösterdikleri çabaların tüm kamuoyunca bilindiğini ifade eden Karataş, şunları söyledi:

"Bütün olumsuzluklara rağmen kapatılan 75 milyon liralık borç ve geri getirilen 6 puan, nasıl bir mücadele verdiğimizin en somut göstergeleri olmuştur. Son bir haftadır, Elazığ gündemini meşgul eden toplantıda, Elazığspor'un geleceğe sağlam adımlarla gidebilmesi için gereken destek sağlanamadı. Sonucu her ne olursa olsun, mevcut yönetimin görevi bırakması ve yeni bir yönetim arayışına girilmesine karar verilmiştir. Bizler de bu polemiği uzatmanın Elazığspor'a zarar vereceğini düşünerek, yürütmekte olduğum Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden bugün itibarıyla istifa etmiş bulunuyorum."

Kısa vadede kurulacak güçlü ve yeni bir yönetimin, Elazığspor'un zarar görmesini engelleyeceğine inandığını vurgulayan Karataş, "Kulübümüz için her türlü fedakarlığı yapan onursal başkanımız Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz başta olmak üzere, cefakar taraftarlarımıza, bizlerle beraber görev almış tüm kardeşlerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.