Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM / AA

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti il başkanları olarak birçok medeniyetin bereketli topraklarında hayat bulduğu, tarihsel süreç içerisinde farklı milletlerin barış ve huzur içinde yaşadığı, istiklal mücadelesinin simge ve zafer şehri Afyonkarahisar'ın TEKNOFEST 2022'ye ev sahipliği yapması adına taleplerini tek bir ses olarak iletmek için bir arada olduklarını söyledi.

AA'da yer alan habere göre TEKNOFEST'in önemine değinen Uluçay, "1922'de sona eren ve zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın 100. yılı olan 2022'de TEKNOFEST'in gerçekleşmesi, il için ayrı bir önem ve anlam ifade edeceği gibi dünyaya da net bir mesaj verecektir." dedi.

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, 4 siyasi partinin temsilcilerinin Afyonkarahisar için bir araya geldiğini hatırlatarak, "Afyonkarahisar olarak, Büyük Taarruz'un 100. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstikbal Göklerdedir' sözünden aldığımız feyzle ve sahip olduğumuz bütün imkanlarla TEKNOFEST'i istiyoruz. Aynı zamanda bu organizasyonun zaferin 100. yılında, zaferin şehri Afyonkarahisar'da olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

"AFYONKARAHİSAR'A YAKIŞACAĞINA İNANIYORUZ"

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan da "TEKNOFEST'in, Dünya Motokros Şampiyonası ve Gastro Afyon Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali başta olmak üzere sahip olduğu uluslararası organizasyonları gerçekleştirme tecrübesi, yer altı ve yer üstü değerleriyle, ziyaretçilerine keyifli zamanlar geçirme imkanı veren zengin aktivite seçenekleriyle, kurtuluş, kuruluş ve zafer şehrimiz Afyonkarahisar'a yakışacağına inanıyoruz." ifadesini kullandı.

Afyonkarahisar'ın, mutlu, misafirperver ve teknolojiye ilgi duyan insanları, huzur veren atmosferi ile TEKNOFEST'e yakışan "en güçlü aday" olduğuna vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, "İlin konumundan kaynaklanan ulaşım kolaylığı, beş yıldızlı otelleriyle sahip olduğu konaklama imkanı, gençlerin ve iş insanlarının teknolojiye olan ilgisi ve bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımları, sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerlerin zenginliği ve büyük zaferin 100. yılının manevi coşkusuyla gizemli şehir Afyonkarahisar TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini en başarılı şekilde gerçekleştirmeye adaydır." değerlendirmesinde bulundu.

Mısırlıoğlu, geçmişte İstiklal Harbi'nde birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden kentin bugün de aynı duygularla TEKNOFEST 2022'nin Afyonkarahisar'da yapılması için çağrıda bulunduklarının altını çizdi.

MHP VE İYİ PARTİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Ortak davetin ardından MHP'den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "TEKNOFEST 2022’nin ev sahipliğinin, kadim ve köklü tarihi, zengin kültür ve medeniyet birikimi, doğal güzellikleri, Anadolu’nun tüm yollarının kesiştiği stratejik konumu, 27.000 yatak kapasitesine ulaşan termal turizm potansiyeli, orta ve yükseköğrenim kurumlarında kurulan ve çok sayıda teknoloji çalışmalarına imza atan teknoloji ekipleri, ev sahipliği yaptığı Dünya Motokros Şampiyonası ve Gastro Afyon Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali başta olmak üzere sahip olduğu uluslararası organizasyonları gerçekleştirme tecrübesi, yer altı ve yer üstü değerleriyle, ziyaretçilerine keyifli zamanlar geçirme imkanı veren zengin aktivite seçenekleriyle, kurtuluş, kuruluş ve zafer şehrimiz Afyonkarahisar’a yakışacağına inanıyoruz. "

İYİ Parti'den yapılan açıklamada da, şu ifadeler kulanıldı: "İlimizin konumundan kaynaklanan ulaşım kolaylığı, beş yıldızlı otellerimizle birlikte sahip olduğumuz konaklama imkanı, gençlerimizin ve iş insanlarımızın teknolojiye olan ilgisi ve bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımları, sahip olduğumuz doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizin zenginliği ve Büyük Zaferin 100. Yılının manevi coşkusuyla şehrimiz TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalini en başarılı şekilde gerçekleştirmeye adaydır.
Afyonkarahisar, mutlu, misafirperver ve teknolojiye ilgi duyan insanları, huzur veren atmosferi ile TEKNOFEST’e yakışan en güçlü adaydır.

Biz Afyonkarahisar olarak, devletimizin ve milletimizin kaderine yön veren istiklal harbimizde nasıl birlik ve beraberlik içinde hareket ederek tek yürek olmuşsak bugünde küresel teknoloji rekabetinde ülkemizin zaferler kazanması için zafer şehri Afyon olarak birlik ve beraberliğin en güçlü haliyle TEKNOFEST 2022 organizasyonuna en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için şehrimiz ve vatandaşlarımız adına söz veriyoruz."

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri