Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Üniversiteler, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan kurumlar arasında yer alıyor. MEB tarafından okulların kapatılıp eğitimin uzaktan verilmesine karar verilmesinin ardından, aynı karar üniversiteler için de alındı. Şimdi ise öğrencileri üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YÖK'ün açıklamasının ardından "üniversiteler ne zaman açılacak?" sorusunun cevabı.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, koronavirüs sonrası normalleşme adımlarını açıklarken, üniversitelerin açılacağı tarihi de duyurdu. Erdoğan, "Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönebilecek" dedi.

YÖKTEN ÜNİVERSİTELERİN AÇILACAĞI TARİH İÇİN AÇIKLAMA

YÖK'ten yapılan açıklamada, "Devletin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversitelerimizde de normale dönüşün ilk aşaması bu şekilde tedrici olarak başlayacaktır" açıklaması yapıldı.