Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Usta sanatçı yaşamını yitirdi
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Türk televizyon tarihine damga vuran dizi ve filmlerde rol alan usta sanatçı Kaya Akarsu'dan acı haber geldi. Akarsu'nun 78 yaşında hayatını kaybettiği öğrenildi. Oyuncunun vefatı sevenlerini yasa boğdu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Tiyatro ve sinema sanatçısı Kaya Akarsu'nun vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

OYUNCULAR SENDİKASI: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Oyuncular Sendikası ise konuyla ilgili, "Değerli üyemiz, sevgili meslektaşımız Kaya Akarsu hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun" açıklamasında bulundu.

HARRY POTTER FİLMİNİ SESLENDİRDİ

Usta sanatçı, "Kafesten Bir Kuş Uçtu" oyunu ile 1992'de Sanat Kurumu tarafından "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"ne layık görülmüştü.

Akarsu, "Harry Potter" ve "Sevimli Canavarlar" gibi önemli filmlere sesiyle hayat vermişti. Sanatçı, aynı zamanda "Akasya Durağı", "Kurtlar Vadisi Pusu" ve "Çalıkuşu" gibi dizilerde de rol almıştı.

KAYA AKARSU HAKKINDA

Ankara Devlet Konservatuvarı mezunu olan Kaya Akarsu, 1970 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na girmişti. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde de oyunculuk yapan sanatçı, 1995 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu'na atanmıştı. Bazı televizyon programlarında sunuculuk da yapan Kaya Akarsu, aynı zamanda deneyimli bir seslendirme sanatçısıydı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.