Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Bu hafta ne yapsak?

    HABERTÜRK MAGAZİN / Selin ÖZAVCI

    KONSER/PARTİ

    23.04.2016

    ■ Trompetin usta ismi Ibrahim Maalouf, Red & Black Light albümü konseriyle saat 19.00’dan sonra Volkswagen Arena’da cazseverlerle buluşacak.

    ■ Arndt Roerig ve Marko Vidovic ikilisinin elektronik müzik projesi Tube & Berger, 23.00’te Babylon Bomonti’de.

    ■ Zorlu PSM’nin Stüdyo Sahnesi saat 21.00 itibarıyla Vika Yermolyeva performansına ev sahipliği yapacak.

    ■ Türkiye’nin sevilen gruplarından Ezginin Günlüğü 19.30’da Trump Cadde’de ücretsiz bir konser verecek.

    Farfara, Garden albümünün lansman konseriyle 22.30’da Salon İKSV sahnesinde olacak.

    ■ Pera Müzesi’nde Shakespeare’in ölümünün 400. yılına özel saat 17.00’de bir konser verilecek. Tiyatrocu Ayşe Lebriz Berkem, ‘Shakespeare Perisi’ başlıklı metni bir performansla sunacak. Berkem’e soprano Linet Şaul, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve lavtacı Diego Leveric eşlik edecek.

    Amos Lora Flamenko Beşlisi, 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nin Büyük Salon sahnesinde olacak. Sevilen şarkılarıyla Redd, 21.00’de Bronx Pi Sahne’de olacak.

    Vera grubu yeni albümü Bir Yangın Var’dan şarkılarla saat 22.30 itibarıyla Roxy’de.

    Dolunay Obruk Quartet, 22.00 itibarıyla Les Ambassadeurs Bar’da dinleyicilerle buluşacak.

    ANKARA

    ■ Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, 20.00 itibarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri’ne ev sahipliği yapacak.

    Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Yıldız İbrahimova ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Özel Konseri ile, 14.00’te CSO Konser Salonu’nda olacak.

    Şirin Soysal, 21.30’da Route sahnesinde şarkılarını söyleyecek.

    Koray Candemir ve Harun Tekin, 23.00’ten sonra Bis Dine Live’da konser verecek.

    ■ Jolly Joker sahnesi, 22.00 itibarıyla Teoman’ı ağırlayacak.

    İZMİR

    ■ Yeni albümleri Kalbe Kördüğüm’den şarkılarla Gece, 22.00’de Volume Alsancak’ta.

    ■ Yeniden Gazino Geceleri bu sefer İzmir’de... Selami Şahin ve Suzan Kardeş, 19.00’da İzmir Hilton’da olacak.

    ■ Rock müziğin sevilen isimlerinden Pinhani, 20.30’da Rec Performans sahnesinde olacak.

    LEFKOŞA

    İrem Derici, Merit Lefkoşa Hotel & Casino’da sevilen şarkılarını seslendirecek.

    Dolunay Obruk Quartet, 22.00 itibarıyla Les Ambassadeurs Bar’da dinleyicilerle buluşacak.

    SERGİ

    ■ Zorlu PSM’deki ilginç sergi Digital Revolution bugün tüm öğrencilere ücretsiz.

    ■ Genç sanatçılara alan açan ve görünürlük sağlamalarına katkıda bulunan Mamut Art Project, bugün ve yarın KüçükÇiftlik Park’ta görülebilecek. 51 sanatçının işlerinin yer aldığı sergi, genç ruhlu bir performans programına da sahne olacak.

    YEME - İÇME

    Raffles İstanbul Zorlu Center, yarın çocuklara özel bir brunch sunuyor. Gymboree Play&Music’in çocuklara özel etkinlikleriyle renklenecek brunch’ta minikler, neşe ve lezzet dolu saatler geçirecek.

    Big Chefs, bugün minikleri renkli, keyifli, bir o kadar da lezzetli ağırlıyor. Şeflerin çocuklar için hazırladığı 23 Nisan tatlısı pembe pamuk şeker, bonbonlar ve marshmallow’larla hazırlanıyor.

    ■ Loliva Restaurant, bugün 14.00-16.00 saatlerinde 6-14 yaş arası küçük aşçılar için pizza ve hamburger yapımı atölyesi düzenleyecek.

    HABERDAR OL

    ■ Malum teknoloji artık çocuklar için vazgeçilmez. Bugün çocuğunuzu sevindirmek ona özel bir hediye almak istiyorsanız, Reeder 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yeni nesil, hızlı ve birçok özelliği olan bir tablet çıkardı, A7iS Quad. Aklınızın bir kenarına yazın!

    24.04.2016

    ■ Siemens Ev Aletleri ile Yalı’da Kahvaltı ve Caz konserleri kapsamında Başak Yavuz, 10.30’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda olacak.

    ■ Rovshan Mamedkuliev, 20.00 itibarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Büyük Salon’da. ■ Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 21.00 itibarıyla şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu konserine ev sahipliği yapacak.

    25.04.2016

    ■ Kuzeyli çağdaş bestecilerin yapıtlarına ağırlık verecek Rezonans, 21.00’de Borusan Müzik Evi sahnesinde olacak.

    ■ Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, 20.00 itibarıyla Duo Rospigliosi konserine ev sahipliği yapacak.

    ■ Viyolonsel sanatçısı Jiri Barta, piyanist Terezie Fialova ile birlikte Bach Before&After konserleri kapsamında 20.00’de Deniz Müzesi’nde sahnede olacak.

    ANKARA

    ■ 33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Yurodny Ensemble saat 20.00’de MEB Şura Salonu sahnesinde.

    26.04.2016

    ■ Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında Yalın, 21.00’de Zorlu PSM’de olacak.

    ■ Ölümünün 35. yıldönümünde büyük üstat Münir Nurettin Selçuk’u anmak için Timur Selçuk, 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nin Büyük Salon’unda babasının şarkılarını seslendirecek

    ■ Mezzo-soprano Aylin Ateş, koloratur soprano Nazlı Deniz Süren ve tenor Erdem Erdoğan, Bahar Konseri ile saat 20.00’de Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde olacak.

    ■ Avrupa’nın tipik Arjantin tangosu orkestrası Band-O-Neon, Arjantin ve Türk tangolarının seslendirileceği konserle 20.00’de CRR sahnesinde.

    27.04.2016

    ■ Modern caz ve hip-hop’ı harmanlayan Amerikalı vokalist Jose James, 21.30’da Salon İKSV’de. ■ Saksofon ve opera sanatçısı Hakon Kornstad, 20.00’de Akbank Sanat’ta olacak.

    Alabando, saat 22.00’den sonra Kulis Bebek sahnesinde.

    ■ Anadolu müziğinin oda orkestrası Rubato, 22.00’de KadıköySahne’de olacak.

    ■ Babylon Bomonti sahnesi 21.30 itibarıyla klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici konserine ev sahipliği yapacak. ■ Usta bandoneon sanatçısı Walter Ríos, Arjantinli şarkıcı ve dansçıların eşliğinde saat 20.00’de CRR sahnesinde.

    Gökhan Türkmen, akustik konseriyle 20.30’da Ses 1885-Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda konser verecek.

    ANKARA

    Elif Buğlu Ünlüsoy & Gulmira Tokombaeva, Viyolonsel ve Piyano Resitali ile saat 20.00’de Mozarthaus Sanat ve Konser Evi sahnesinde olacak.

    Vera, 21.30’da Noxus Ankara sahnesinde.

    28.04.2016

    ■ Besteci, ses sanatçısı, yönetmen, film yapımcısı, koreograf... Meredith Monk, 21.00’de Zorlu PSM’de bir konser verecek.

    ■ CRR Konser Salonu, 20.00’de viyolonsel virtüözü Mischa Maisky konserine ev sahipliği yapacak. Konsere keman sanatçısı Sascha Maisky ve piyanist Lily Maisky eşlik edecek.

    ■ Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, 20.00 itibarıyla Özay Günay’ın Şan Resitali’ne ev sahipliği yapacak.

    29.04.2016

    ■ Salon İKSV 22.00’de İzlandalı triphop grubu Bang Gang konserine ev sahipliği yapacak.

    ■ Athena sevilen şarkılarıyla 23.00 itibarıyla garajistanbul sahnesinde olacak.

    Yüzyüzeyken Konuşuruz & Velet, Rocco ile 20. Roxy Müzik Günleri Konserleri kapsamında 22.00’de Roxy’de.

    ■ En sevilen şarkılarını caz düzenlemeleriyle seslendirecek Kenan Doğulu, ‘İhtimaller’ projesi konseriyle saat 20.30’da İş Sanat’ta olacak.

    Gülben Ergen sevilen şarkılarıyla saat 21.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahne alacak.

    ■ Les Ambassadeurs Bar, 22.00 itibarıyla Manuel Rocheman Trio feat. Charlotte Wassy’nin A Tribute to Bill Evans konserine ev sahipliği yapacak.

    ■ Rock müziğinin sevilen ismi Tibet Ağırtan, 23.00’te Kulis Bebek sahnesinde.

    ■ Bronx Pi Sahne 21.00 itibarıyla Britpop grubu Sufle ile blues ve soul’u bir araya getiren Midnight Train konserlerine ev sahipliği yapacak.

    ANKARA

    ■ Pop müziğin divası Nilüfer, 21.00’de Jolly Joker sahnesinde olacak.

    Two Tenors, 20.30’da muhteşem bir şovla MEB Şura Salonu’nda olacak.

    İZMİR

    Büyük Ev Ablukada, Fırtınayt projesiyle Container Hall sahnesinde olacak.

    ■ Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, 21.00 itibarıyla iki eski dost olan İlhan Şeşen ve Vedat Sakman’ın müzik dolu sohbetine ev sahipliği yapacak.

    BAŞKA NE VAR?

    İstanbul Modern, 4-12 yaş arası çocukları 11. Çocuk Şenliği’nde “Dünya için hayallerim var” diyerek doğayla ve sanatla buluşturacak. Etkinlik, bugün ve yarın ücretsiz gerçekleştirilecek.

    Akbank Sanat, yaratıcı atölye çalışmalarıyla çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturmaya devam ediyor. Oyuncak Heykel Atölyesi 26 Nisan’da saat 16.00’da, Ailece Mozaik Atölyesi ise saat 17.30’da gerçekleşecek.

    ■ Çocuklar şehri Minopolis, bugün ve yarın birbirinden özel sürprizlerle çocukların coşkusunu ikiye katlayacak. Dans gösterileri, tiyatro, eğlenceli yarışmalar ve çocukların vazgeçilmezi bubble şov ziyaretçilerini bekliyor.

    Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için dolu dolu bir program hazırladı. Bugün 14.00’te Kadıköy İskele Meydanı Tören Alanı’nda Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri şarkılar söyleyecek. Ayrıca bugün ve yarın Özgürlük Parkı’nda, 11.0018.00 saatlerinde 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek. Çocuklar Uçan Masallar, Uçurtma ve Masal Festivali’ne katılacak.

    ■ Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali’nin bu yılki teması Bilim ve Çocuk. Bugün Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Gala organizasyonu gerçekleşecek. Festival, yarın SEKA Park’ta Piknik ve Uçurtma Şenliği ile sona erecek. Kocaeli Bilim Merkezi’ndeyse Algı ve Gerçeklik Galerisi, Dene ve Gör Galerisi, Dinamik Dünyamız Galerisi çocuklarla buluşacak.

    ■ Gelenekselleşen İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan kutlamaları, bu yıl kitapların izinde şekillenen bir şenlik havasında geçecek. Kitapların başrolde olduğu, öğrenme ve eğlencenin bir arada şenliğe dönüştüğü 23 Nisan etkinlikleri bugün saat 13.00-15.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

    ■ Uyandırma Servisi: Günaydın konseptiyle düzenlenecek 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali, 23 Mayıs’a kadar çocukların ve gençlerin 450 görsel sanat projesini İstanbullularla buluşturacak. Bienal kapsamında paneller, konferanslar, atölyeler, söyleşiler, müzik, dans ve şiir okuma etkinlikleri olacak. Projeleri Antrepo 1, Mustafa Kemal Kültür Merkezi (MKM) Beşiktaş Çağdaş Sanat Galerisi, Ortaköy Meydanı, Galatasaray Meydanı, Sarıyer Limanı ve Şehir Hatları Vapurları’nda görebilirsiniz.

    S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda farklı bir deneyim yaşamak isteyen çocukları, Dijital Vurmalı Çalgılar, Ses Çıkaran Kavanozlar, Üç Boyutlu Teknolojiler ve Sanat gibi eğlenceli, eğitici ve renkli atölye programlarına davet ediyor.

    VİZYON

    Beklenmedik bir komşuluk: ‘Kuzular Kurtlara Karşı’

    Uzaklarda, sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü yaşar. Ama huzurlu yaşamları kurt sürüsüyle bir anda bozulur. Koyunlar kara kara düşünürken, o sırada kurtlar da genç bir lider arayışındadır.

    ‘Avcı: Kış Savaşı’ başlıyor Kötü kraliçe Revenna, kız kardeşi Freya’nın buz gücünü ortaya çıkarır ve kalbini sevgiye karşı dondurur. Freya da avcılardan oluşan bir ordu yetiştirir. İki kraliçe arasındaki savaş başlar...

    SAHNE PERFORMANS

    ■ VİKO’nun, Aydınlık Bir Gelecek İçin çocuk oyunu, bugün saat 13.00’te Üsküdar Koza Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

    ■ Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, La Fonten Orman Mahkemesinde oyunuyla Bursa İnegöl’de olacak. Oyun, bugün saat 12.00’de Cerrah İlköğretim Okulu’nda, saat 15.00’te Yeniceköy Osman Çağlayan İlköğretim Okulu’nda. Yarınsa saat 11.00’de Kurşunlu Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’nda ve saat 15.00’te Müze Konferans Salonu’nda ücretsiz olarak sunulacak.

    ■ Dotkanyonda’nın çocuk oyunu Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar, bugün 13.00, 15.00 ve 18.00 saatlerinde ücretsiz sahnelenecek.

    ■ Kats Sahne bu hafta çocuk oyunlarıyla sahnede. Bilge Aşçı bugün, Turunç Bahçesi yarın, Clean Clean with Green ise 30 Nisan saat 13.00’te izlenebilecek.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ