Son Dakika
11 Ağustos 2017 Cuma, 18:29 | Güncelleme:
Kırklareli Devlet Hastanesi personelleri engelliler için gönüllü okuyucu oldu
Kırklareli Devlet Hastanesi personelleri engelliler için gönüllü okuyucu oldu

(Fotoğraflı)

KIRKLARELİ (İHA) - Kırklareli Devlet Hastanesi'nde görevli 35 personel, aldıkları eğitim sonucu deneme ses kayıtlarına başlayarak engelliler için kitap okuyacak.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, "Kırklareli Devlet Hastanesinde görevli 35 personelin, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Merkezinin (GETEM) e-kütüphanesi için gönüllü okuyucu olacağı bildirildi. Açıklamada, "GETEM görme engelliler teknoloji ve eğitim laboratuvarıdır. Görmeyenler için üretilen sesli ve e- metin kitapları internet ortamında üyelerine sunmayı amaçlar. Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) tarafından tasarlanan internet kütüphanesi projesi, görme engellilerin bilgi kaynaklarına erişimini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu proje Türkiye'de sayıları 400 bin civarında olan görme engellilerin yanı sıra, diğer tür engeli gereği basılı kaynaklardan sınırsızca faydalanamayan felçli, bireyleri de kapsamaktadır. Bu kapsamda hastanemiz doktorlarından Uz. Dr. Ayşe Deniz Elmalı Yazıcı'nın girişimi ve Hastane Yöneticimiz Uz. Dr. F. Banu İşler'in önderliğinde 35 hastane çalışanımız gönüllü okuyucu olmak için GETEM Direktörü Engin Yılmaz'dan eğitimini aldı ve deneme ses kayıtlarına başladı" denildi.
(MA-MEF-Y)

11.08.2017 18:31:13 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kırklareli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kırklareli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.