Son Dakika
14 Kasım 2017 Salı, 10:27 | Güncelleme:
Erciyes Üniversitesi'nde "Uzlaştırmacı Eğitimleri" Başladı
Erciyes Üniversitesi'nde "Uzlaştırmacı Eğitimleri" Başladı

(Fotoğraflı)

KAYSERİ (İHA) - Adalet Bakanlığı Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği uyarınca "Uzlaştırmacı Eğitimi" alanında Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) tarafından düzenlenen kurslar başladı.
Hukuk Fakültesi ve ERSEM ortaklığında hafta içi ve hafta sonu düzenlenen "Uzlaştırmacı Eğitimleri" ile ilgili açıklamalar da bulunan ERSEM Müdürü Prof. Dr. Derviş Karaboğa, Adalet Bakanlığı Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 51. maddesi uyarınca "Uzlaştırmacı Eğitimi" alanında eğitim vermek üzere Erciyes Üniversitesi'nin yetkilendirildiğini belirtti.
Prof. Dr. Karaboğa, "Uzlaştırmacı eğitimi suça maruz kalarak mağdur konumda bulunan kişi ve şüpheli konumda ki sanıklarla beraber çalışarak, içinde bulunulan sorunlu durumla ilgili adalet sistemi çerçevesinde çözüm oluşturma hakkında kursiyerlere yeterlilik kazandıracaktır. Uzlaştırmacı eğitimleri hafta içi ve hafta sonu olmak üzere gruplar halinde yürütülmektedir" dedi.
(AÖ-Y)

14.11.2017 10:31:30 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kayseri haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kayseri Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.