Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu Yurdun hem doğusu hem batısı için fırtına alarmı! - Son dakika haberler

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Güney Ege kıyıları, Akdeniz, İç Anadolu (Çankırı hariç), Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Bolu, Düzce, Zonguldak, Tokat ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

    Yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Sivas, Ordu, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın doğu, Erzurum'un batı çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

    REKLAM

    ŞİDDETLİ YAĞIŞA DİKKAT

    Yağışların Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Sivas, Ordu, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın doğu, Erzurum'un batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

    İstanbul

    Güneşli 18°

    Ankara

    Kısmen Güneşli 17°

    İzmir

    Parçalı bulutlu 24°

    Antalya

    Yağmurlu 24°

    Trabzon

    Sağanak Yağış 14°

    Bursa

    Parçalı Bulutlu 16°

    Adana

    Yağmurlu 20°

    Diyarbakır

    Bulutlu 21°

    Gaziantep

    Yağmurlu 17°

    Ağrı

    Sağanak Yağış 15°

    Yapılan uyarıda yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

    KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR

    Öte yandan yapılan uyarıda rüzgarın da, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğudan, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

    Fotoğraf: İHA

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ