Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde corona virüse dair son rakamlar yayınlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından güncel tabloyu her gün yayınlıyor. Türkiye günlük koronavirüs tablosuna göre vaka sayısı en son 148.067'ye yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 4.096 vatandaşımız hayatını kaybetti. İşte 16 Mayıs Türkiye koronavirüs tablosu...

KORONAVİRÜS TABLOSU - 16 MAYIS 2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 16 Mayıs Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu duyurdu.

KORONAVİRÜS TABLOSU SON DURUM - 15 MAYIS

15 Mayısta açıklanan tabloda Bakan Koca Twitter'dan şu açıklamayı yaptı;

"Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Test sayımız düne göre fazla. Vaka sayımızda kısmi artış var. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe."

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS SON DURUM

KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dakika gelişmesi olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yoğun bakım hasta sayısı ile yoğun bakıma giren hastaların ve hayatını kaybedenlerin oranında azalma olduğunu kaydetti. Bakan Koca, iyileşme hızında öngörülebilir bir yavaşlama olduğunu belirtirken 'Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Evde kalalım' ifadelerini kullandı.

DÜNYA GENELİ KORONAVİRÜS SON DURUMU

ABD ve İngiltere'de son 24 saatte ağır bilanço yaşandı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 468 artarak 34 bin 466'ya yükseldi.

ABD'de ise Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1580 artarak 88 bin 550'ye yükseldiği açıklandı.