Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam 19 Kasım Milli Piyango çekilişi sonuçları 2020 - Milli Piyango sonucu sorgulama ekranı (tam liste)

    Milli Piyango 19 Kasım çekiliş sonuçları belli oluyor. Çekiliş Milli Piyango İdaresi'nin (MPİ) resmi internet sitesi olan www.millipiyangoonline.com adresinden canlı olarak yayınlandı. Çekilişin ardından ise yine internet sitesi üzerinden çekiliş sonuçları ile birlikte tüm ikramiye bilgileri yer alıyor. Normalde her ayın 9 - 19 ve 29'unda yapılan Milli Piyango çekilişine ek olarak 31 Aralık, 23 Nisan, 19 Mayıs gibi resmi bayram günlerinde de özel çekilişler düzenleniyor. 19 Kasım Milli Piyango çekiliş sonuçları, bilet sorgulama sayfası haberimizde.

    MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI 19 KASIM 2020

    Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından gerçekleştirilecek 19 Kasım Milli Piyango çekiliş sonuçları belli olacak. Milli Piyango çekiliş sonuçları belli olur olmaz aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulayabilirsiniz.

    19 KASIM MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI SORGULAMA

    MİLLİ PİYANGO NASIL OYNANIR, KURALLARI NEDİR?

    Milli Piyango’yu kazanmak herkesin hayalidir! Biletleri önceden basılmış olan Milli Piyango, tamamen şans üzerine kurulmuş bir oyundur.

    Milli Piyango’da; tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet olmak üzere üç bilet çeşidi bulunur. Her biletin fiyatı ve kazandırma oranı farklıdır. Her ikramiye kategorisinde, kategorinin kazanan numaralarından birine eşit olan tüm numaralar ilgili kategorinin ikramiyesini kazanır.

    Kazanan sıralı numara tam bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin tamamını kazanır. Yarım bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca yarısını kazanır; kazanan sıralı numara çeyrek bilet üzerine basılı ise, söz konusu bilet ilgili ikramiyenin yalnızca çeyreğini (dörtte birini) kazanır.

    REKLAM

    Milli Piyango büyük ikramiyesi çekilişten önce belli oluyor. Sadece son sayıyı bilsen bile amorti kazanmış oluyorsun! Büyük ikramiyeyi kazanan numaran yalnızca tek bir rakamla farklı olan bir biletin varsa da üzülme, teselli ikramiyesi kazanacaksın.

    Bilet fiyatlarımız:

    Normal Çekilişlerde:Tam Bilet: 30 TLYarım Bilet: 15 TLÇeyrek Bilet: 7,5 TL Özel Çekilişlerde:Tam Bilet: 50 TLYarım Bilet: 25 TLÇeyrek Bilet: 12,5 TL

    Milli Piyango çekilişleri canlı yayında yapılır ve kazanan numaralar birkaç küre içerisinden rastgele çekilir.

    Peki, çekilişler ne zaman?

    Normal Çekilişler: Her Ayın 9, 19, 29’u
    Özel Çekilişler: 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim
    Yeni Yıl Çekilişi: 31 Aralık

    Ve 18 yaşından büyük olan herkes, bilet satın alarak Milli Piyango oynayabilir.

    Haberi Hazırlayan: Fatih Berktaş
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ