Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Ahşap yüzükler altınla yarışıyor

    Yurt dışından getirdiği değerli ağaçları oyarak içine kattığı karışımlarla sanat eseri yüzükler yapan Kerem Sertaç Şekür, yaptığı yüzüklerle evlenecek çiftleri altın ve gümüş takılardan vazgeçirdi.

    FİYATI 1000 LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

    İHA'nın haberine göre ahşabı bir sanat eseri gibi işleyerek yüzükler yapan usta, yüzüklerin üstüne değerli taşlar kakıyor. Artık sözlenecek, nişanlanacak ve evlenecek çiftler altın, gümüş ve elmas yüzük yerine ahşaptan yapılma yüzükleri tercih ettiğini belirten Şekür, evinin altında kurduğu küçük atölyesinde bir birinden değerli ağaçları işleyerek yüzük yapıyor. Şekür, yüzükleri ağacına ve işçiliğine göre 100 lira ve bin lira arasında değişen fiyatlarla satıyor.

    REKLAM

    Bu işe 2006 yılında başladığını ifade eden Kerem Sertaç Şekür, "El sanatlarına merakım vardı. Ne yapabilirim diye düşünürken ahşaptan yüzük yapmak aklıma geldi. İlk başlarda pek rağbet yoktu, ama şimdi Türkiye'nin her yerinden çiftler söz, nişan ve düğün yüzüklerini ahşaptan tercih ediyor. Yerli ve yurt dışından gelen değerli ağaçlarla yaptığım yüzükleri işçiliğine ve kullandığım malzemeye göre 100 lira ile bin lira arasında değişen fiyatlarla satmaktayım. Eşine ve sevgilisine yüzük hediye etmek isteyenler ahşap yüzüklere rağbet gösteriyor. Taleplere yetişmekte zorlanıyorum" dedi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ