Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe Kulübünün mayıs ayında yapılacak genel kurulunda başkan adayı olan Ali Koç, "Bir spor kulübünde 21. yüzyılın ihtiyaçları 20. yüzyılın yönetim anlayışıyla karşılanamaz" diye konuştu. 

''TAHMİNİMDEN ÖNCE ADAY OLDUM''
Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, Kalamış'ta organize edilen gecede taraftarlarla bir araya gelerek bir konuşma yaptı. Fenerbahçe Kulübünün bazı kongre üyelerinin düzenlediği organizasyona davetli olarak katılan Ali Koç, kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederek,"Bir yıl öncesinden açıklanan bir adaylık hiç alışık olmadığımız bir şey. Başkan adaylığımı açıkladığım süreci özetleyecek olursam 2012'de yönetimden ayrılışımdan itibaren birçok ortamda şahsıma büyük bir teveccüh oldu. Gittiğim her yerde bana ulaşan taraftarlarımız beklentilerini dile getirdiler. Bu sevgi ve teveccühe karşılık verememenin ağırlığı beni rahatsız ediyordu. 2015 yılında yapılan seçimler öncesi başkanımızın yönetim kuruluna katılma davetini yerine getirememiştim. Yaptığımız istişareler neticesinde, 2015 yılında yapılan olağan seçimli genel kurulumuzda hepinizin bildiği konuşmayı yaparak, zamanı geldiğinde elimi taşın altına koyacağımı ifade etmiştim. 2015'teki genel kurulumuzdan sonra oluşan şartlar ve kulübümüzün bugün içinde bulunduğu bana göre sürdürülemez durum, benim de tahminlerimden önce adaylık adımımı atmama sebep oldu" dedi.''SEÇİLSEYDİK NE YAPARDIK DİYE ÇALIŞTIK''
Başkan adaylığıyla ilgili yaptığı çalışmalara değinen Koç, "Adaylığımızı açıkladıktan sonra 'seçilseydik ne yapardık' üzerine çalıştık. Çağın gerekliliklerine göre yönetilen bir spor kulübünün kurumsal yapısı nasıl olmalı, diye düşünerek kulüp ziyaretleri yaptık. Bugüne dek yaptığımız çalışmalarda tecrübe ettiklerimden şunu söyleyebilirim: Bir spor kulübünde 21. yüzyılın ihtiyaçları 20. yüzyılın yönetim anlayışıyla karşılanamaz" şeklinde konuştu."AMATÖR ŞUBELERE DESTEK DEVAM EDECEK''
Göreve gelmesi durumunda amatör şubelere desteğinin devam edeceğini aktaran Koç, "Mevcut şubelerin sponsorları hazır. Bedensel engelliler ve e-spor olmak üzere iki yeni şube de açacağız. Şubat ayında kendi organizasyonlarımızı yapıyor olacağız. Şubat ayı itibarıyla resmi olarak sahaya inip temaslara başlayacağız. Olabildiğince çok kongre üyesi ve taraftarla bir araya gelmek istiyoruz. Ben sizlere güvenerek bu yola çıktım. Biliyorum ki sizler de bana güvendiniz. Size her şeyi yapacağımın sözünü veremem ama söylediğim her şeyi yapacağıma söz veriyorum" ifadelerini kullandı.

ALEX’SİZ VİDEO TEPKİ ÇEKMİŞTİ
Fenerbahçe, 21 Ekim 2017’de sosyal medya hesaplarından Galatasaray derbisine özel bir video paylaşmış, sarı-lacivertlilerin derbide attığı gollerden oluşan özel videoda Galatasaray'a karşı 9 gol kaydeden Alex de Souza'nın yer almaması taraftarların gözlerinden kaçmamıştı. Alex, Beşiktaş'a 13, Galatasaray'a 9 ve Trabzonspor'a ise 5 gol kaydetmişti. Başta Telekom Stadı'ndaki ilk derbide 90'ıncı dakikada gelen kafa golü olmak üzere birçok kez derbilerde skoru değiştiren efsane futbolcunun ‘unutulması' büyük tepki görmüştü.

KOÇ'TAN ALEX'E VEFA!
Fenerbahçe’de mayıs ayında düzenlenecek olan Genel Kurul’da başkanlığa adaylığını koyan Ali Koç, Kalamış’ta taraftarlar ve üyeler ile bir araya gelerek projelerinden bahsetti. Toplantıda özel bir video da paylaşılırken “vefa” başlığı altında Alex de Souza’nın görüntülerine yer verildi. Ali Koç’un başkan seçilmesi halinde Alex de Souza için bir jübile maçı düzenleyeceği belirtiliyor.