Emel Çölgeçen ile Pelin Öztekin'in başrollerini paylaştığı 'Aslında Özgürsün', Duygu Asena'nın aynı adlı romanından Ali Kemal Güven tarafından tiyatroya uyarlandı. Güven'in yönetmenliğini de yaptığı oyunun yapımcısı Seda Özkaraca.

'Aslında Özgürsün', 'Evli, mutlu, çocuklu Belgin'in mutfağında ve 'Tek taşımı kendim aldım Berna'nın yüksek plazalardaki kendilerini ve aşkı arayış hikâyesini konu ediniyor. Seyirci adeta, dünyaca ünlü fenomen dizi 'Sex And The City' tonuna sahip eğlenceli oyunda özgürce konuşan iki kadının İstanbul'daki aşk maceralarına tanık olacak.

2018'de Ali Kemal Güven ve Seda Özkaraca tarafından kurulan ProjectAS Prodüksiyon Tiyatrosu, kadınların başrolde ve önde olduğu, şehirli hikayeler anlatan, şık, derin ve cesur tiyatro projeleri üretmeyi hedefliyor. 'Aslında Özgürsün' Güven ve Özkaraca'nın ilk sahne projesi. 'Aslında Özgürsün', seyirciye gerçek anlamda bir Off-Broadway oyunu sunabilmek için tam bir yıldır titiz bir çalışma sürdüren ProjectAS Prodüksiyon Tiyatrosu'nun ilk oyunu.