Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem CHP'li İmamoğlu "Piyango bana çıkarsa kendime metrobüs alacağım" diyen kişiyle sohbet etti

    Sabah saatlerinde Çağrış ile Güzelyurt Metrobüs durağında buluşanİmamoğlu, birlikte metrobüse binerek bir süre sohbet etti. Çağrış´a yaptığı TV röportajında metrobüs konusundaki sorunları dile getirdiği için teşekkür edenİmamoğlu, "Bu işin düzeltilmesi çok zor değil. Ancak biraz ilgisizlik var. Bu işe özel bir sürprizimiz olacak. 1 Ocak´ın kerameti yani ama bazen de sorunları böyle dile getirmek lazım. Bak sen onun için büyük bir iş başardın. Hani bir problemin dile getiriliş biçimi bile bazen insanları motive eder ya, bu aynı zamanda demokrasinin güzelliğini hissettirmek gibi sana helal olsun." şeklinde konuştu.

    "VATANDAŞIN SORUNU DİLE GETİRMESİ KONUSUNDA ÖRNEKSİN"

    DHA'nın haberine göre metrobüs projesinin zamanında iyi düşünülmüş bir proje olduğunu belirtenİmamoğlu, "Metrobüs projesi hat uzadıkça imkansız hale gelmiş. İlk başta, Topkapı - Avcılar tasarlanmıştı. İşin lojistik tarafı ve teknik inceleme süreci bir kenara bırakıldı. Bu kadar uzun hattın farklı çözümleri var. Metrobüse binişi ve gidişi 'Survivor´ tarzı. Tekrar söylüyorum sorunu harika dile getirdin. Vatandaşın bir sorununu dile getirmesi konusunda örneksin."ifadelerini kullandı.

    "TRAJİKOMİK BİR OLAY OLDU RÖPORTAJ"

    Aldığı piyango biletlerinden bir ikramiye çıkmadığını belirten Bahattin Çağrış da verdiği röportaj ile ilgili, "Anlattıkça zaten trajikomik bir olay oldu röportaj. Böyle patlayacağını düşünmemiştim aslında, böyle hızlı bir şekilde yayılacağını bilmiyordum sonra baktım ki 'Dayanın, sabredin´ diye siz de paylaşmışsınız. Çok mutlu oldum."dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ