Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ekranların genç ve yetenekli oyuncularından biri olan Demet Özdemir, oyunculuğu ve özel hayatı ile son dönemde merak edilen isimlerin başında geliyor. Yer aldığı projelerle dikkatleri üzerinde toplamaya başlayan Demet Özdemir'in kaç yaşında olduğu ve eğitim ve kariyer hayatı merak ediliyor. İşte Demet Özdemir'e dair merak edilenler...

DEMET ÖZDEMİR KİMDİR?

Demet Özdemir,  26 Şubat 1992'de tarihinde Kocaeli de dünyaya gelmiştir. Üç çocuklu ailenin en küçüğü olan Özdemir, annesi ve babası ayrıldığı için annesi ve ablasıyla İstanbul'a taşınmıştır.

Bengü'nün dans ekibinde yer alıp daha sonra dans etmeye başlayan oyuncu, Mustafa Sandal'ın "Ateş Et ve Unut" adlı klibinde de yer alamıştır.  İlk TV deneyiminde ise 2013 yılında Fox Tv'de yayınlanan baş rollerini Esra Ronabar, Murat Han ve Ekin Koç ile paylaştığı Sana Bir Sır Vereceğim adlı dizide "Aylin" karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra Kurt Seyit ve Şura adlı dizide "Alya" karakterini, Tut Sözünü adlı Sinema filminde ise "Demet" karakterini ile karşmızda olan Demet Özdemir, Star TV'de yayınlanan, başrolleri Yusuf Çim ile birlikte paylaştığı Çilek Kokusu adlı dizide "Aslı" karakterini canlandırmıştır.

Bengü'nün Hodri Meydan şarkısının klibinde de oynayan Özdemir,  2016 Haziran ayından itibaren Fox Tv de yayınlanmakta olan No:309 adlı dizide "Lale" karakterine hayat vermiştir. Güzel oyuncu son olarak Star Tv'nin yeni dizisi Erkenci Kuş ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.