Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin


Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)-DEMOKRAT Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Doğu Türkistan'ın Türkiye'nin önemli meselelerinden biri olduğunu belirterek, "Üzücü olan maalesef Türkiye'de, Türk milletinin mensubu olan hiçbir kimse böyle bir aleni zulüm ortadayken Çin devletinin taraftarı olamaz. Çin devletinin propagandasını Türkiye'de yapamaz. Özellikle Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek'in böyle bir rolü var. Bu açıdan onları kınıyorum" dedi.
DP Lideri Gültekin Uysal, bir dizi ziyaret ve çeşitli temaslarda bulunmak için Denizli'ye geldi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen Uysal, açıklamalarda bulundu.
Doğu Türkistan'da yaşanan olaylara değinen Uysal, "Bizim nasıl Azerbaycan davamız varsa, Kıbrıs davamız varsa, Doğu Türkistan davası da Türk milletinin önemli bir davasıdır. 'Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez' diyen Mehmet Emin Resulzade'nin tabiriyle, o gök bayrak asla ve kat'a inmeyecektir. Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin hem Türkiye'de hem uluslararası alanda seslerini duyurma noktasında DP olarak her vesileyle yanlarındayız. Karşı karşıya kaldıkları hukuki süreç içerisinde tüm arkadaşlarımızla birlikte onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Üzücü olan maalesef Türkiye'de, Türk milletinin mensubu olan hiçbir kimse böyle bir aleni zulüm ortadayken Çin devletinin taraftarı olamaz. Çin devletinin propagandasını Türkiye'de yapamaz. Özellikle Vatan Partisi ve Genel Başkanı Doğu Perinçek'in böyle bir rolü var. Bu açından onları kınıyorum" diye konuştu.DHA-Genel Türkiye-Denizli Deniz TOKAT
2021-02-25 15:48:54

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Denizli haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Denizli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER