Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
"Su içirmeyin" diyen doktora saldırı!
0:00 / 0:00
DHA

Bartın'da, geçen cumartesi günü böbrek rahatsızlığı nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi´nin acil servisine yatırılan babasını görmeye gelen Turgay A. (38) ve arkadaşı Oktay S. (37), iddiaya göre gözlem odasına izinsiz girdi.

DOKTORLARA VE GÖREVLİYE SALDIRDI

Babasına su içirmek isteyen Turgay A. ve arkadaşı Oktay S., Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek (33), Dr. Halit Muhittin (30) ve temizlik görevlisi Berat Şaşkın´a (24) saldırdı.

DOKTORLAR DARP RAPORU ALDI

DHA'da yer alan habere göre "Beyaz kod" uyarısı verilince Turgay A. ve Oktay S. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, karakola götürüldü. Doktorlar ve temizlik görevlisi darp raporu alarak iki kişiden şikayetçi oldu.

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDILAR

Gözaltına alınan Turgay A. ve Oktay S. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

"SİZİ BURADA DELİK DEŞİK EDERİM"

Yaşadıklarını anlatan Uzm. Dr. Aslı Bilge İpek, "Cumartesi akşamı hastanemize başvuran hastanın akut böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma yatışı gerekiyordu. Ancak yoğun bakımda yatak beklediğimiz sırada hastayı biz gözlem odasına aldık. Burada bir şekilde hasta yakınları içeriye girerek, su içirmeye çalışmışlar.

"ALLAH'IN SUYUNU MU ESİRGİYORSUNUZ"

O anda gözlem odasında bulunan pratisyen arkadaşımız Halit Muhittin bunun yanlış olduğunu su içirmemeleri gerektiği hasta yakınlarına açıklamış, ardından hasta yakınları `Allah´ın bir suyunu mu esirgiyorsunuz?´ diyerek, fevri hareketlerde bulunmaya başladılar. Sonra doktor arkadaşımızın boğazına sarıldıklarını görünce ben araya girmeye çalıştım. Bizlere tehditler, küfürler, hakaretlerde bulundular.

"SİZİ DELİK DEŞİK EDERİM" TEHDİDİ

Şahıslardan biri bize doğru bağırarak, `Bana güvenlik yetkilerimi kullandırmayın´ dedikten sonra elini beline atarak, `Sizi burada delik deşik ederim´ şeklinde tehditler söyledi. Daha sonra diğer personel arkadaşlarla şahsı tutmaya çalıştığımız anda bir arbede yaşandı.

"BİLEĞİMDE, KOLUMDA MORLUKLAR OLUŞTU"

Sonra şiddete uğradık. Biz de hemen `beyaz kod´ uyarısı yaptık. Polisler geldi, şahısları alarak, karakola götürdüler. Doktor arkadaşımız boğazında kızarıklık oldu. Benim de el bileğimde ve kolumda morluklar oluştu. Temizlik görevlisi arkadaşımızın da ellerinde ve yüzünde sıyrıklar oluştu. Bizde şikayetçi olduk. Sonra hastayı bizde yoğun bakıma yatışını yaptık. Tedavisi devam ediyor" dedi.

"BİR ANDA BOĞAZIMI SIKTI"

Büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyleyen Dr. Halit Muhittin, "Daha önce ufak sinirlenmelerle karşılaşıyorduk. Bizler bunu idare etmeye çalışıyorduk ama bir anda şahıs benim boğazımı sıkacak durama kadar geldi. Hemen fiziki saldırıya geçti, bu bizi çok üzdü. Şahıslardan şikayetçi olduk" diye konuştu.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.