Günümüzde artık birçok cihaz Wi-Fi özelliğine sahip. Bu özellikleri sayesinde fırın, klima gibi cihazlar 'akıllı' unvanı alıyorlar. Hal böyle olunca özellikle büyük şehirlerde internet kaynaklarının arttırılması için uğraşılıyor. Bu anlamda bir süredir yeni bir proje üzerinde çalışan New York yetkilileri, New York'lulara iyi haberi verdi.

New York Belediye Başkanı Billde Blasio, şehir genelinde beş bölgede bulunan ve artık hemen hemen hiç kullanılmayan 10,000 ankesörlü telefonu Wi-Fi noktasına çevireceklerini duyurdu. Ayrıca bu alanlar ise "Links" olarak isimlendirilecekler ve dijital reklam alanı olarak kullanılacaklar.

New York yetkilileri, LinkNYC projesiyle birlikte önümüzdeki 12 yıl içerisinde yaklaşık 500 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi planlıyorlar. Yetkililer bu hizmeti ise dijital reklamlardan gelen paralar sayesinde ücretsiz şekilde sunacaklar.

Ayrıca bu Wi-Fi noktalarındaki internet hızı da bir hayli hızlı olacak. Belirtilene göre, 2 saatlik bir HD filmi indirmek yaklaşık olarak 30 saniyeyi alacak.