Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İstanbul'da Yeditepe Huzur uygulaması

    İstanbul'da 5 bin polisin katılımıyla yapılan “Yeditepe Huzur Uygulamasında durumları şüpheli görülen 33 bin 419 kişinin GBT sorgusu ve üst aramaları yapıldı, araçlar kontrol edildi, 20 tabanca ele geçirildi ve haklarında mahkemelerden arama kararı bulunan 176 kişi yakalandı. Helikopter destekli operasyonu İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın bizzat yönetti.

    EMNİYET MÜDÜRÜ YÖNETTİ

    İstanbul'un 39 llçesinde düzenlenen operasyon dün akşam saat 20.00 sıralarında başladı. Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde İstanbul'daki tüm polis birimlerinin katıldığı operasyonda yaklaşık 5 bin polis görev aldı. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın bizzat yönettiği operasyonda bir gecede 33 bin 419 kişinin kontrolden geçirildiği öğrenildi. Bu kişilerden haklarında mahkemelerden arama kararı bulunan 176 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

    267 BİN LİRALIK TRAFİK CEZASI KESİLDİ

    Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda ise 7 bin 804 araç durdurularak kontrol edildi. Kurallara uymadıkları tespit edilen 109 aracın trafikten men edildiği belirtildi. Polis ekipleri sabaha kadar yaptıkları kontrollerde toplam 267 bin 314 liralık ceza kestikleri öğrenildi.

    20 ADET RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

    Öte yandan kontrolden geçirilen vatandaşların yapılan üst aramalarında 20 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği belirtildi. Silahlı yakalanan vatandaşlar hakkında yasal işlem yapılırken, silahlar herhangi bir suça karışıp karışmadıklarının tespiti için Kriminal polis laboratuarında inceleme altına alındı. Operasyonlarda ayrıca hırsızlıkta kullanılan çeşitli malzemeler, bir miktar uyuşturucu madde, çok sayıda kaçak sigara, bazı çalıntı eşyaların da ele geçirildiği belirtildi.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ