Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa 'Depoyu polis bastı' diye çağırıp öldürmüşler

    Olay, geçen yıl 23 Eylül günü saat 22.30 sıralarında Kepez İlçesi Güneş Mahallesi 6026 Sokak'ta meydana geldi. Evli 3 çocuk babası Celal Alkış, sokakta yürürken yanına yaklaşan camları siyah filmle kaplı bir araçtan 3-4 el ateş açılması sonucu yaşamını yitirdi. Cinayette kullanılan aracın, 10 Eylül 2015 tarihinde şüphelilerden Murat Keskin tarafından kiralandığı ortaya çıktı.

    Olay günü ve sonrasında Murat Keskin'in Erol Karaçam, Burak Aydoğmuş ve Abdülhakim Aslan ile irtibatlı olduğunu tespit eden polis, bu kişilerin, Celal Alkış'ın birlikte kaçak sigara ticareti yaptığı Hüseyin Eripek ile ilişkili olduğunu ortaya çıkardı. Eripek'in ise uzun yıllar komşusu olan yakın arkadaşı Celal Alkış'ın eşiyle gönül ilişkisi olduğu öne sürüldü. Olaydan sonra Erol Karaçam, Hüseyin Eripek ile Murat Keskin tutuklandı. Abdülhakim Aslan ile Burak Aydoğmuş ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

    Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Hüseyin Eripek'in, eşiyle gayrimeşru ilişkisi olduğu iddia edilen Celal Alkış'ın öldürülmesi için Murat Keskin, Abdülhakim Aslan ve Erol Karaçam'la anlaştığı belirtildi. Bir süre sonra plana Burak Aydoğmuş'un dahil olduğu öne sürülen iddianamede, olay günü kiralık araçla Murat Keskin, Erol Karaçam ve Burak Aydoğmuş'un cinayetin işlendiği sokağa gidip beklemeye başladığı kaydedildi. Şüpheli Abdülhakim Aslan'ın da bu kişilerle sürekli telefonla irtibat halinde olduğu belirtilen iddianamede, Hüseyin Eripek'in "Kaçak sigaraların olduğu depoyu polis bastı, çabuk gel" diyerek Celal Alkış'a telefon açtığı kaydedildi. Ortağından gelen telefon üzerine depoya gitmek üzere evden çıkan Celal Alkış'ın, sokakta yürürken araçta bekleyen üç şüpheliden birinin 3-4 el ateş etmesi sonucu öldürüldüğü öne sürüldü. İddianamede, tüm şüphelilerin olayı birlikte planlayıp tasarladığı kaydedildi.

    Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianame üzerine 5 şüpheli hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşmasına öldürülen Celal Alkış'ın eşi H.A. ile tutuksuz yargılanan sanıklardan Burak Aydoğmuş katılmadı. Sanıkların hiçbiri suçlamaları kabul etmedi. Cinayetle ilgileri olmadığını savunan sanıklar, beraatlerini talep etti. Sanıklardan Hüseyin Eripek, olay gecesi Celal Alkış'a 'Depoyu polis bastı çabuk gel' diye değil, 'Aradığın borç parayı buldum' diye telefon açtığını öne sürdü. Eripek, Celal Alkış'ın eşiyle de gayrimeşru ilişkisi olmadığını söyledi.

    'SİGARALAR YAKALANDI' DİYEREK ÇAĞIRDI

    Duruşmada, olayın meydana geldiği akşam Celal Alkış'ın evinde misafir olarak bulunan kız kardeşi Adalet Arslan da tanık olarak dinlendi. Adalet Arslan, "Ağabeyimin yanında otururken Hüseyin Eripek'ten telefon geldi. Ağabeyimin yanında olduğum için telefondan gelen sesi duyabiliyordum. Hüseyin Eripek ağabeyime 'Sigaralar yakalandı. Gel' dedi. Ağabeyim de 'Yine mi' diye karşılık verdi" dedi.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ