Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İstanbul'un yeni valisinden 1 Mayıs açıklaması

    İstanbul Valisi Vasip Şahin, 23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıylakoltuğunu ortaokul öğrencisi Ülkü Nur Kutlu'ya devretti. Çocuk valinin basın mensuplarının 1 Mayıs'la İlgili yönelttiği soruya verdiği cevap ise Vali Şahin'i şaşırttı.

    İstanbul Valisi Vasip Şahin, 23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıylaBeşiktaş Kılıç Ali Paşa Ortaokulu Müdürü Nuri Kaya, öğretmen Elif Bahçel ve öğrencileri makamına kabul etti. Vali Şahin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu ise ortaokul öğrencisi Ülkü Nur Kutlu'ya devretti.

    Vali Şahin, koltuğunu devrettiği küçük valiye, "Bugün İstanbul sana teslim oluyor" dedi.

    Vali Şahin'in İstanbul'la ilgili düşüncelerini sorması üzerine Ülkü Nur Kutlu, "İstanbul çok kalabalık bir şehir. Çok büyüleyici. Trafik sorununu en aza indirmek istiyorum. Tüm İstanbul ilçelerini metroyla birleştirmek istiyorum. Hayvanlar için barınak yapmak istiyorum. Her ilçeye bir kütüphane kurmak istiyorum sloganımıza '39 ilçede 39 kütüphane'" dedi.

    Bir gazetecinin sendikaların 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama çağrısıyla ilgili sorduğu bir soruya, çocuk vali Kutlu, "Gerekli birimlerle görüşüp tekrar değerlendirmeyi düşünüyorum" demesi üzerine Vali Şahin, Kutlu'ya "Bu soruya çalışmış mıydın" diye sorarak espri yaptı.

    Küçük valinin 1 Mayıs cevabını beğenen Vali Vasip Şahin, "Aferin güzel bir cevap oldu" dedi.

    Vali Şahin daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ