Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güncel Mezarlıklarda 'sahte hoca' denetimi

    Ramazan Bayramı arifesinde yakınlarının kabrini ziyaret edip dua okutmak isteyen vatandaşlar mezarlıkları doldurdu.

    Yoğunluğun yaşandığı adreslerden biri de Adana'nın merkez Yüreğir ilçesindeki Asri Mezarlık oldu.

    Bayramda mezarlıklarda vatandaşların duygularını istismar edip haksız kazanç sağlayan sahte hocalara karşı da güvenlik ve mezarlık imamları tarafından denetim gerçekleştirildi.

    Denetimlerde mezar başında ve yolda elinde Kuran-ı Kerim ile dolaşan kişilere önce tek tek dua sonra Yasin Suresi okutuldu. Dua ve Yasin Suresi’ni yanlış okuyan sahte hocalar mezarlık dışına çıkartıldı.

    REKLAM

    "NE KADAR VERİRLERSE O KADAR KAZANIYORUM"

    Duaları yanlış okuduğu için mezarlıktan çıkartılan bir vatandaş, "Ben dua biliyorum. Nasıl yanlış okudum, doğru okudum. Bana ne kadar para verirlerse o kadar kazanıyorum" dedi.

    Ailesinin mezarını ziyarete giden ve sahte hocaya dua okutan Coşkun Umay isimli vatandaş, "Hoca olarak geziyorlar. Yapacak bir şey yok. Okuduğu duada da içime kuşku düştü. Denetleme çok güzel memnun oldum. Bundan sonra sahte hocalara karşı daha dikkatli olacağım. Sıkı denetimlerle bu ancak mümkün olur" ifadelerini kullandı.

    "KART VERİLİRSE GÜVENLİ OLUR"

    Bir başka vatandaş ise "Önceden kart veriliyordu. Şimdi o yok, kart verilmesinden yanayız. Kart verilirse güvenli olur. Hem vatandaşlar hem de bizler mağdur olmayız" diye konuştu.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ